bugün

akla bir şey gelmeyince ara gazı işlevi görecek anket...
(bkz: nadya komanaci)
(bkz: kont dracula)
(bkz: kazıklı voyvoda)
(bkz: eflak)
(bkz: boğdan)

ha bir de niyeyse, (bkz: steaua bükreş)

edit: haliyle adını yazamadık takımın.
(bkz: transilvanya)
(bkz: karpatlar)
son zamanlarda iyi çıkış yapan şarkıcıları.
(bkz: inna)
(bkz: oyyşş)
dünyanın en kötü ingilizcesini konuşan, daha doğrusu konuşamayan 20 milyonluk bir nüfus.
tesadüfen de tanışıp beni evimde gibi hissettiren kız arkadaşım ve dostum. bir daha görebilmek için dünyayı 7 kez tavaf edebileceğim insan.
(bkz: köstence)
(bkz: tuna)
sefaletim geliyor aklıma ama kişisel entry denip silineceği için döktüreyim;

(bkz: mihail eminescu)
(bkz: universitatea din bucuresti)
(bkz: cluj)
(bkz: bükreş)
(bkz: smantana)
(bkz: mamaliga)

kimsenin başkent bükreş'ten ve george hagi'den bahsetmemesi de çok manidar.

not: gayet iyi ingilizce konuşurlar. tezgahtarından öğretmenine 20 milyon nüfusun 10 milyonu rahat çok güzel ingilizce konuşur.

edit: sefalet yaşamıyorlar efendim siz sefil oluyorsunuz. bunu yazan romanya'da yaşayan bir yazar.
(bkz: cingen)
(bkz: hagi)
içinde bizden çok insan barındırır.osmanlı devrinde anadoludan götürülmüş oğuz boyları ile kırımdan getirilmiş tatarlar ve çok eskiden beri zaten romanya'da bulunan hristiyan gagavuz türkleriyle oldukça geniş bir türk nüfusu barındırır.ayrıca macarlar da sayıca fazladır romanyada. hatta transilvanya ve banat'ın tarihi macar topraklarından olması ve hala macar nüfus barındırması nedeniyle macaristan ve romanya arasında tansiyonun artmasına neden olur ara sıra.
(bkz: inna)
Aklıma roma gelıyor ne hıkmetse. Nıye aceba ?
Beyaz Şah-Gregoman.
(bkz: adrian mutu)
Romanya gocmeni oldugum. Sonrasinda Hagi, Alexandra Stan, Inna ve Nadia Comaneci.
hagi vlad tepes transilvanya torje
eskiden, taa ki bir romanla karsilasincaya kadar, cingen gelirdi. yadirgamayiniz efendim.
çılgın köstence geceleri.
(bkz: Hırsızlık) (bkz: dolandırıcılık) (bkz: çirkeflik) (bkz: iftira)

Not:galatasaraylıyım.
güncel Önemli Başlıklar