1. 1.
  Şimdi bir müslüman,islamcı genç olarak nefret ettiğim grup olan romantik islamcılar hakkında birkaç bilgi vermek istiyorum.
  Bunların bir kaç başucu replikleri:
  “Çok sevme diyordu Allah Resul’ü çünkü çok sevince gidiyordu.”(Elif Şafak)
  “Allah der ki:Kimseyi çok sevme onu senden alırım ve ekler(burda sesi biraz kısıp yumuşatıyoruz) onsuz yaşayamam deme seni onsuz yaşatırım.”(Allah nerde diyorsa böyle bir şeyi? Ne ayet-i kerime var böyle ne hadis- i şerif)
  “Elini tutayım dedim,haram dedi bir kez daha aşık oldum.”
  Bu grubun en çok kullandığı daha doğrusu istismar ettiği ayet: Kun fe yekun(ol der ve oluverir) ayetidir. Zannedeler ki Allah bu ayeti onların ilişkisine ol demesi ve olması için indirmiştir.
  Bazen de Peygamber Efendimizln Ebubekir sıddık efendimize hicret esnasında mağarada söylediği La tahzen innellaha meana(üzülme allah bizimledir) ayetini de çıkma teklifleri reddedilince filan yazarlar.
  Zaten Mevlana ve Şems de bunlara çalışır sürekli. Koca Veli Mevlana Hazretlerinin ilahı aşk için kurduğu cümleleri boktan aşklarına kurban eden bu grubun kızlarının ismi de genelde malum isimler. O güzel sahabe isimlerini halktan soğutan bu pembe müslümanların vebali büyük. izzet ve heybet dini olan islamı tozpembe hale getiren bu gafillere allah Hidayet etsin. Rabbimiz islamı hakkıyla yaşamayı, böyle alay konusu etmeden izzetini taşımayı bizlere nasip etsin.
  15 -5 ... birinsan75
 2. 2.
  Allah ve resulüne yalan isnad ederler. En rezil ve mide bulandırıcı zümredir.
  1 ... lightsaber
 3. 3.
  romantik islamcıların iticiliği
  romantik islamcıların iticiliği
  romantik islamcıların iticiliği
  3 ... noxeca
 4. 4.
  Şu üstteki resimleri facede falan paylaşan dallama kız ve erkek tanıdıklarım var bu hayatta.
  ... insectoidzz
 5. 5.
  Dini romantizme karıştırmak mantıksızdır. Şahsen müslüman olmama rağmen ben bile sevmiyor hatta tiksiniyorum bu tiplerden. Sahtelik, yapaylık kokuyor. Allah ayetlerini instagram ve facebookda ilişki durumlarına göre kullanmak ne kadar el acayip vel garayib bir durum. Hani içki içiyor ama bu gazoz diyip içiyor gibi saçma bir durum. içiyorsan dürüstçe bunu kılıf değiştirerek veya romantik sofi modlarına girmeden yapacaksın sınırın sana kalmış ne yaptığında kimseyi ilgilendirmez. Sofiysen hiç bulaşmazsın, süslü dini sözcüklerle gercekliğinden saptırmaya gerek yok. Gerçeekten seven bunu millete göstere göstere ilan etmez, veya işlediği günahı, sınırlarını vs bilerek işler. Sonuna ayet eklemesi veya hadislerle paylaşımlar yapması bunu olduğundan farklı göstermez.
  ... uzunkartal