1. 1.
    bilinmesi gereken gerçek
    1 -3 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  2. 2.
    size göre insanın kendini geliştireceği her şey günah zaten yobaz beyinsizler.
    1 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  3. 3.
    kuran-ı kerim, tevsir hadis okumak varken gidip kasıntı kasıntı yazılmış, saçama sapan romanları okumaya vakit harcamak elbet günahtır ona harcanan vakitte allah iç.in bir şey yaparsın.
    -1 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  4. 4.
    kitapları hayatının merkezine koyan insanlar romanlarda başkalarının zihinlerine girerek empati yeteneklerini geliştirmiş, kendileriyle barışık, egonun değil aklın ekseninde dönen güzel insanlardır. tanrı, güzel insanları sever.
    3 ... klimanjaro
  5. 5.
    roman okumak kurgusal ve yaratıcı zekayı geliştirir okuma anlama, kabiliyetini artırır, ayrıca dünya klasiklerini her insan mutlaka okumalıdır. tabii biz kimlere laf anlatıyoruz bilimden sanattan, korkan bedeni 21. yüzyılda beyni 1000 yıl öncesinde kalmış cahiller bir boktan anlamaz ki.
    ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  6. 6.
    yok omuz silkti, gözüne devirrek asla olmaz dedi gibi salak salak kalıplarla dolu boş cümlelerle doldurulmuş toplasan anllatığı hikaye 50 sayfayı geçmeyecek bu çöpleri okuyacağıma giderim diriliş izlerim hem gözünde canlandırcam diye kıçını yırtmıyorsun hemde tarih öğrenip ecdadımla gururlanırım.
  7. 7.
    yok omuz silkti, gözüne devirrek asla olmaz dedi gibi salak salak kalıplarla dolu boş cümlelerle doldurulmuş toplasan anllatığı hikaye 50 sayfayı geçmeyecek bu çöpleri okuyacağıma giderim diriliş izlerim hem gözünde canlandırcam diye kıçını yırtmıyorsun hemde tarih öğrenip ecdadımla gururlanırım.
  8. 8.
    peki ya roman havası oynamak?
    ... anto
  9. 9.
    Bilmeden fetva verene, yerdeki ve gökteki melekler lanet ederler.
    2 ... kazangap