1. 1.
  fukara dünyamda ağır yikimlara sebep veren olay.
  geçenlerde sıkılıp kıristiyan olayım, tuğçe kazaz'in izinde, dedim.

  bir iki araştırma, kaynak taraması ama adam doesn't exist.

  gerçi yavudiler sevinmesin denizi bölen musa da mısır kaynaklarinda yer almiyor.
  2 ... cali gula
 2. 2.
  (bkz: baba roma da yazmıyor ya sikerim böyle işi)
  1 ... cilveli ahmet hoca
 3. 3.
  Aramayı uludağ sözlükte yapınca bulunamayacak bilgidir. Hristiyanlık roma kaynaklarında geçer ancak antik roma degil son dönem kaynaklarda geçer ki zaten hristiyanlığın doğup gelişip romaya gelebilmesi zaman olarak oraya tekabül eder.
  1 ... outlaw torn
 4. 4.
  Önemsiz bir eyaletindeki bir olayı kahramanıdır da o yüzden. Hz isa, roma valisi tarafından bile iplenmemiştir.

  Aynisi islam dünyası için de geçerli. Hz. Muhammed dönemin ülkelerince denk görülmez. Küçümsenir . Hatta sasani krali kisra küçümser muhammed peygamberi . Sonra islam ümmeti güçlendikçe halifeler denk hükümdar olarak görülür.
  2 ... muhendis tarihci
 5. 5.
  Mısır hiyerogliflerinde hz musa zamanındakine benzer hastalık, çekirge istilası gibi şeylerin anlatıldığı zamanda firavuna karşı bir büyücü olduğunun yazdığını okumuştum. Bilindiği gibi hz musaya firavun büyücü de der ve onu küçük düşürmek için karşısına sihirbazlarını çıkarır.

  Bunun yanında kuranda firavunun hz musa ile dalga geçmek için "haman" isminde bir adamını çağırıp kendisine musanın Rabbine ulaşması için kuleler yapmasını emrettiği yazar. Ve gene hiyerogliflerde bir dönemin inşaat işlerinden sorumlu baş adamın haman isminde biri olduğu da yazar. Hatta hiyeroglifler çözüldükten bir süre sonra bu ismin kuranda geçmesinin ilginçliğine dair batı basınında haberler çıkmıştır.
  1 ... insectoidzz