1. 1.
  anlatılanlara göre romanın yüksek kesimlerinde erimeyen karlar büyük sosisli arabası kıvamlı arabalar vasıtasıyla bu daglardan indirilip içine muhtelif meyve suları katılarak yapılan günümüz dondurmalara pek benzemese de onların atası sayılabilcek dondurma.
  4 ... yildirimbjk
 2. 2.
  meşhur olmasının bir diğer nedeni de keçi sütüyle yapılmasıdır.
  ... bedelsiz vatandas
 3. 3.
  Mersin viranşehir sahilinde bu isimle bulunan dünyanın en iyi dondurmasını yapan mekandır. Mersine yolu düşen herkes bir kere yemelidir.
  1 ... yagmurun rengi
 4. 4.
  bir maraş dondurması değildir. ama yedikçe yiyesi gelir insanın. alırsın, bir çocuk gibi elinde dondurma ile vatikan'a doğru yürürsün. bitirince gider iki rekat şükür namazı kılarsın vatikanda. huzuru bulursun.*
  ... firedikurugir1
 5. 5.
  dünyanın en hızlı eriyen dondurmasıdır. gece oniki de bile oturacak bir yer bulana kadar her yerin dondurma olur. erimesin diye ne kadar hızlı yediğine kendin bile şaşarsın. ama hızlı erdiği kadarda lezzetlidir.
  1 ... 4558
 6. 6.
  Gelatodur. Dondurmalar mevsim meyvelerine göre hazırlanır. Bizim dondurmalarımıza pek benzemiyor. Meyvenin tadını hissediyorsunuz ve daha çabuk eriyor. Yumuşak bir yenmesi var. Dar roma sokaklarında yenendir.

  roma dondurması
  11 -1 ... mimist
 7. 7.
  (bkz: görele dondurması) bunun bir benzeridir.
  -1 ... dranzer
 8. 8.
  bir maraş dondurması değildir.

  bir kere dondurmayı alırken adam benimle taşak geçmezse o dondurmanın tadını alamıyorum ben.
  ... gold tab gibson
 9. 9.
  Makedonya'da yedim bi tane oreolu ama nasıl güzeldi aklımdan çıkmıyor burda onun gibisi yok yani
  ... nikotinsizcigara