bugün

anlatılanlara göre romanın yüksek kesimlerinde erimeyen karlar büyük sosisli arabası kıvamlı arabalar vasıtasıyla bu daglardan indirilip içine muhtelif meyve suları katılarak yapılan günümüz dondurmalara pek benzemese de onların atası sayılabilcek dondurma.
meşhur olmasının bir diğer nedeni de keçi sütüyle yapılmasıdır.
bir maraş dondurması değildir. ama yedikçe yiyesi gelir insanın. alırsın, bir çocuk gibi elinde dondurma ile vatikan'a doğru yürürsün. bitirince gider iki rekat şükür namazı kılarsın vatikanda. huzuru bulursun.*
dünyanın en hızlı eriyen dondurmasıdır. gece oniki de bile oturacak bir yer bulana kadar her yerin dondurma olur. erimesin diye ne kadar hızlı yediğine kendin bile şaşarsın. ama hızlı erdiği kadarda lezzetlidir.
Gelatodur. Dondurmalar mevsim meyvelerine göre hazırlanır. Bizim dondurmalarımıza pek benzemiyor. Meyvenin tadını hissediyorsunuz ve daha çabuk eriyor. Yumuşak bir yenmesi var. Dar roma sokaklarında yenendir.

görsel
Makedonya'da yedim bi tane oreolu ama nasıl güzeldi aklımdan çıkmıyor burda onun gibisi yok yani
Maraşlı kardeşlerim şimdi kızacak ama velakin gerçek dondurma işte budur. Neli yiyorsanız, dondurmadan direkt onun tadını alırsınız. Antep fıslıklı mı yiyorsunuz, dondurmanın içinde parça parça antep fıstığı bulursunuz. Gıda boyası da içermez.
vallahi benim de giden babam övmüştü. merak ettirdiniz iyice.
Zamanında (90 ların başı) ataköy galleria da vardı türkiye de ilk ve en meşhur roma dondurmacılarından biriydi yıllar geçti tadı hala damağımdadır. Üstüne gelmedi daha.
Yan yatarak dondurma yalayan roma imparatoru değilim ki ben nasıl yiyeyim roma dondurmasını?

Roma'ya mı gideyim?

(bkz: Onu yerinde yiyeceksin insanı)