bugün

çok kaliteli bir firma bir nintendo veya sony değil ama onlar kadar başarılı ama en kötüleri sega ve konami dir ubisoft bile bunlara 5 çeker özellikle konami sen oyun yapma birader.
dünya üzerindeki en kaliteli açık dünya oyunu firmasıdır. 2001'den beri bu adamların yapmış olduğu oyunları oynuyorum. film gibi oyun yapıyorlar. kurucularıyla yapılan bir röportajda firma isminin dan houser'ın çocukken ünlü bir rock yıldızı olmak istemesinden geldiğini öğrenmiştim. oyunlarındaki karakterler, müzikler, kurgu, senaryo muhteşem ötesidir. rakip firmalardan önde olmalarının en büyük nedeni zannımca mizah kültürü ve detaycılıkta aşırı kaliteli olmaları. sadece gta serisi değil manhunt, bully, max payne, l.a. noire, red dead redemption serileri de müthiştir. özellikle bully gta serisinin lisede geçen versiyonu gibi bir şeydir. manhunt serisi ise içinizdeki vahşi kişiliği doyurmak için birebir. gta serisi sadece arabalara odaklanan bir seri olmadığı halde bu oyundaki araç kullanımının verdiği tadı yarış oyunlarından dahi alamıyorum. oyundaki karakterleri de oyuncuya çok iyi yediriyorlar. sanki oyun oynamıyorsunuz da film yönetiyorsunuz gibi. bilgisayar başında oyun oynadığınızı unutup bambaşka bir evrene gidiyorsunuz. oyunlara gizledikleri onlarca easter egg'den bahsetmiyorum bile. 90'larda id software nasıl efsane olmuşsa bu firma da 2000'li yıllardan günümüze halen daha efsane olmayı sürdürmektedir.

bu firmayla ilgili dikkatimi çeken bir detay ise istisnasız her oyununda en yakın arkadaşımız tarafından kazık yememiz ve onu öldürmek zorunda kalmamız.
Sırf red dead redemption 2 türkçe desteği sunmadığı için ps4ümü sattım. Teknoloji dil farkının problem olmadığı bir seviyeye geldiği zamana kadar da oyun konsolu yada benzeri bişey almayı düşünmüyorum.

Artık oyunlar tuşlara basmak, bölümü geçmekten ibaret değil. Artık oyunlar baş rolü sizin yönettiğiniz çok iyi, uzun metrajlı filmler. Ve bir filmde konuşmaları anlayamıyorsanız o filmin hiçbir anlamı yoktur.

Hayatımda oynadığım en iyi oyun uncharted 4 ve untill dawn. Ve bunun böyle olmasının sebebi iyi seslendirmeleri...
bugün epic games aracılığı ile gta5'i ücretsiz veren şirket. tabi bu güzelliği yapan rockstar mı epic games mi bilemiyorum muhtemelen epic games yaptı bu kıyağı ama adı üstünde, oyun üreticileri arasında rockstar olan şirket.
Batman: arkham serisini bizle tanıştırdığı için ayrı bir sempatik gelen şirket.
rockstar games launcher isimli programcık aracılığı ile sistemlerine kendimin bir robot olmadığına ikna edemediğim oyun firması.

hacı, kullanıcı adı ve şifreyi girip, ben robot değilim diyorsun, zilyon tane güvenlik aşamasından geçiriyor, resimlere bak otobüsleri bul diyor buluyorsun, 4-5 sefer. sonra yangu söndürme musluklarını bul diyor. 4-5 sefer de onları buluyorsun. sonra taşşak geçer gibi rockstar sisteminde bir sorun oluştu deyip atıyor s.ktiğimin.

robotum lan var mı? robotum aq. sana ne? robotum ve oyun oynamak istiyorum.
Tuhaf durum.
Batman: Arkham serisinde herhangi bir katkısı bulunmayan amarikan oyun yapım şirketi.

Arkham'ın yapımcısı rocksteady studios'du.
gta 5 ve rdr 2 oyun motoru güzel ama tek eksisi var karakter yönlendirme biraz ağır. aslında gerçekci durum ama biraz daha arcade olabilir. az daha arcade.

gta 6 çıkarsa umarım rdr 2 ağırlığı ile yönetmeyiz karakteri.
Şirket iyice saçmalamaya başladı
Eskiden her sene bir oyun çıkarırdı
Şimdi 10 sene de bir oyun çıkarıyor
En son çıkardıklar Trilogy tam bir fiyaskoydu
Bu şirketin başında ben olsam bu kadar kötü bir durumda olmazdı.
Resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada yeni bir GTA oyununun aralık ayında fragmanını çıkaracaklar
Ama bu GTA 6'mı olur?
GTA 4 Definitive Edition'mı olur?
Orasını bilemem.
Bully 2 ve Agent gibi potansiyeli olan oyunları iptal eden
GTA 5 oyununa DLC getirmeyen
Türk oyuncuları zerre umursamayan
GTA 6 oyununu yıllardır bekleten
Geleceğin Electronic Arts'ı olma yolunda ilerleyen oyun şirketi.
Tarihin en iyisi.