1. 1.
  bülent ecevit ve deniz baykal gibi vatansever siyasetçilerdir.

  --spoiler--
  David Rockefeller, (d. 12 Haziran 1915) Amerikalı bankacı, iş adamı. "Dünya imparatorluğu" ve "Yeni dünya düzeni" gibi söylemleri dikkat çekmiş ve geniş tepki toplamıştır. Rockefeller ailesinin üyelerinden olup Amerikan iç Savaşında ismini savaş gelirleriyle ve Standard Oil Company şirketinin kurucusu olup şirketi petrolden elde ettikleri mirasıyla bugünün Rockefeller şirketler grubunun kurucusu John D. Rockefeller'in büyük oğlu, Chase Bank'ın eski başkanı olup şu anda bankanın uzantısı olan JPMorgan Chase'in ortaklarındandır. New York'ta sayılı milyarderlerden biridir. Rockefeller şirketler grubuna üyesi olan Abby, John D. III, Nelson, Laurance and Winthrop isminde beş kardeşi vardır. 2008 yılında Harvard Üniversitesi'ne 100.000.000 $ bağışta bulunmuştur.
  David Rockefeller'in sahibi olduğu şirketler, yönettiği ve yardım ettiği fonlar, sivil organizasyonlar dernekler, başta 1904 yılında kurulan dünyanın dört yanında öğrencilere burs veren Rockefeller Vakfı[ ve diğer vakıflar ve kuruluşları ile dünyanın neredeyse yarısından bile fazla bir etki alanına sahip olup öğrencilere gelecek vaat eden binlerce gence verilen ünlü Rockefeller öğrenim bursu ülkelerin siyasetinde önemli rol oynar. Türkiye'de de Rockefeller bursuyla okuyan Bülent Ecevit ve Deniz Baykal gibi devlet adamları da vardır. David Rockefeller ailesi adına CFR'nin onursal başkanıdır.
  Rockefeller ailesinin ve başkanı David Rockefeller'in hayırsever olarak adlandırdıkları şirketleri, dernek ve organizasyon gibi faaliyetleri birçok yazar ve aktivist tarafından eleştirilmektedir. Türkiye de Fehmi Koru bir yazısında Icke, dünyayı yönetenleri çekirgeye benzetmiş, ve yönetenler için “Bunların hepsi kökleri Orta ve Yakın Doğu’ya dayanan gizli örgütlere mensup birer sürüngen” demiş. Koru Icke'nin bu demecine, “Hiç ingiltere Kraliçesi sürüngen olabilir mi? Veya George W. Bush? Henry Kissinger? Rockefeller? Rothschild? Artist Bob Hope?” diye yazısında yer vermiştir.
  David, Şili'de ki gezisi sırasında Şili'li biri tarafından "Rockefeller, pislik torbası, Şili’yi hemen şimdi terk et! Birçok insanı öldürüyorsunuz. Senin idareni istemiyoruz. Senin ailen dünyadaki en iğrenç aile biliyor musun?" sözleriyle protesto edilmiştir
  --spoiler--

  http://tr.wikipedia.org/wiki/David_Rockefeller
  #20004872 :)
 2. 2.
  bazılarının zorunda giden durum.

  bu bursu almak öyle kolay değildir.
  #20005833 :)
 3. 3.
  Bu adam burs veriyorsa zamanı geldiğinde burs verdiği kişinin bir mekana geleceğini gösteriyor.
  #20009597 :)
 4. 4.
  Burs verdi ne aldı? Diye sorulması gereken konudur.
  #32208669 :)

rockefeller bursuyla okuyan türk siyasetçiler ile alakalı başlıklar