bugün

uzun saç ve siyah elbiselerle tanımlanabilecek profil..

(bkz: beni tanıdılar siz kaçın)
her an başını alıp kendini yollara, bayıra vuracak kadar zomtrik kafa yapısına sahip olmak.
kravat takanları da vardır.
bağcıkları bağlı olmayan bot.
savaş karşıtı olma, normlara uymama, isyankarlık, muhalif duruş. kıyafet, ayakkabı saçlar teferruat.
yaz-kış, soğuk-sıcak demeden converse giymeleri ve bu ayakkabıyı sanki şahıslarına münasır yapılmış gibi başkalarının giyemeyeceğini düşünmeleri, siyah giymeleri, bi s..kme benzemeyen saç-sakal modelleri, siyah ojeleri, corps bride filminden fırlamış gibi, mor ya da siyah kalemle çürültülmüş gözler vs vs...
pis metalci tipiyle aynıdır, daha az pistirler ama.
deri ceket, içine yatay çizgili t-shrit, küpe*, abidik gubidik aksesuarlar, bol pantolon, converse ayakkabı.
birayi sisden içmeleri hatta su niyetine bira içmeleri. ama genel olarak cabuk carpilmalari.
grup tişörtü giymeyi sever bu tipler. rock müzik kendi içinde çeşitli dallara ayrıldığından dinlediği grup rock'ın genel tavrına uymuyor olabilir, ya da başka bir rockcinin dinlediği grupla farklı tarzlara sahip olabilir. o yüzden giyilen grup tişörtü acaip önemlidir.
misal ben ajdar anık tişörtü giymeyi çok severim. kişiliğimi süper yansıtıyor **
genellenmeyi takmamaları.
rock dinleyenlerin illa belli bir profil mi çizmeleri gerekiyor dediğim başlık. şahsen rock dinlerim ama saçlarım siyah değil, simsiyah giyinmem, koyu makyaj yapmam, suratım 5 karış gezmem, grup tişörtü giymem.ve arkadaşlarımın çoğu sadece bir bileklik takmakla yetinirler.
insanlar dinledikleri müziği kıyafetlerine yansıtmak zorunda değiller. eğer isterlerse de yansıtırlar kişisel tercihtir.
(bkz: bu dahil bütün genellemeler yanlıştır)
boyunlarının yalama olması.
çelik profil'dir. sağlamdır yani. kırılmaz.
vücudunun üst kısmında, iğrenç gözüken anlamsız dövmeler...
bir adet burun, bir adet kulak, iki adet dudak * * ve bir yanaktan ibarettir.
(bkz: profil)
(bkz: insan)
kimisi cidden bu felsefeye baş koymuşken, kimisi de "oradan buradan çal. ortaya karışık" mantığında kimliğini bilemez halde..

o kimliğini * bilmezler, bir de çok özgün sayarlar ya kendilerini.. gülerim..
kısacası hippi
kendilerinin belli bir profile sokulmasından rahatsız olan tiplerdir. halbusi birçok kişinin bilmediği bir şey vardır. genel rock profilinin haricinde davranıp giyinen daha büyük bir rock müzik dinleyicisi vardır. yani görünen kısım buz dağının üstüdür.
siyah ya da gri kumaş pantolon, güzel bir gömlek, şık bir kravat, şık bir ceket ve siyah ya da kahverengi deri ayakkabılar, elinde siyah laptop çantası, saçlar toplu ve geriye jöleli... **
metalcilerin genel profiliyle karıştırılan bir profile sahiptir bunlar. ben hayatımda hiç simsiyah pink floyd tşörtü giyen, piercing ya da dikenli bileklik filan takıp sokakta böğüren bir rockçı görmedim şahsen. ha siz gördüyseniz adresini verin taksiye atlayıp geliyorum.
(bkz: akıl fikir)
babaanne tabiriyle satanistvari.