bugün

pek tabi rock'n coke adlı ba$lık bulunmaktaydı, lakin dimağlarda az biraz dü$ünce sirkülasyonu yapayım diye böyle bi' ba$lık $arttı.. hmm $imdi boyle bir gençlik grubu var, hah guruhu evet, neyse bunların çoğu kolpa ki az sonra buna değineceğim lakin bu demek değil ki barı$arock'a giden gençlik kolpa değildir de sadece rock'n coke'a giden gençlik kolpadır.

ikisinde de var bu kolpalık efendim $imdi $öyle söyleyeyim barı$arock'a giden gençliğin bir kısmında adidas marka üç $eritli t-shirtler bolca converseler falan vardır sonra da gelip püh sana kapitalizm tü kaka falan diye de slogan atarlar, $imdi bana gelip bu $ekilcilik nedir demesin kalbini kırarım, uyu$mazlık var, evet.

ha diğer taraftan rock'n coke'a gelen adamların bi' kısmı da, olm seneye nirvana geliyormu$ tarzı cümleler kuran adamlardan olu$uyor, kolpa alternatif diyoruz biz bunlara ki en az diğerleri kadar yalanlar. hani güzide dü$ünür emre altug'un da dediği gibi ortam insanıdır bunlar. her sene çok çılgınım abi ergen olunca neler neler yapacağım bi' bilsen, zaten etrafım kızdan geçilmiyor diyen eve gidip otuz bir çekmekten ba$ka i$i olmayan genç insanlar sözüm size, bi siktirin gidin lan!!!!11
(bkz: abi seneye rock n coke a nirvana geliyormu$)
en steril olmayan gençliktir. aşınmaktan kıldan ince olmuş bu gençlerimiz sürekli olarak "baba naper ya", "naper babuş" pozisyonunda ha'zır ven-nazır beklemektedir.
3 e ayrılan kolpastandır. birinci kesim sevgilisini yeme bahanesiyle kolpalama hareketine girişir, takdir edilesidir. ikinci kesim daha bi "papa grşrüz orda ha hade öpt kib byess" tipindedir ki bırakın rock'n coke u hayat gayeleri anlaşılamamıştır. ya dövülmeli ya sövülmelidir. 3. çeşit ise abazasın sen abaza kal grubudur. kolpalama işinde en başarılı grup sayılabilir. kolpala kolpalayabildiğine .mua goim dir.
rock n coke kolpalığı temellidir. rock müziğinin felsefesine tamamen ters düşen, emperyalizmi doruklarda yaşatan coca cola sponsorluğunda yapılan rock festivalinin gençliğinden çok şey beklemektir aslında.

evet gelen gruplar iyidir, müzik ortamı, eğlence eyvallah... ama her sene grup performansları fazlaca incelenmektedir. grup performansı derken yanlış anlaşılmasın, hiçbir müzik tabanı yoktur bunun. bildiğin orgy durumu, sallanan çadırlar, satılan prezervatif istatistikleri, milli olan bıyığı yeni terlemiş gençler vs...

bu biraz da at ve kelebek ilişkisine benziyor. kelebeğin platonik aşkı at... çok şekilsiz duruyor, eğreti, hiçbir zaman gerçek olamayacak gibi. hani şu mucizelerin bile istifa etmesini sağlayan cinsten.

ya baboli bu seneki rock n coke süferr, manyak gruplar geliyomuş, 8 kişilik çadır aldım gidiyoruz di miiiii? r u readdy gençlik? kopuyoruzz
adinda rock gecen fakat 50 ykrs, ceza meza gibi rockla uzaktan yakindan ilgisi olmayan laylaylomlarin soylendigi bir yerde, kari kiz kaldirmaya gelen kapital kolelerin "rak! o ye!" diye bagiranlarin ve "yov yov man!" seklinde "ortam"a gore davranis sergileyenlerin kolpaligidir. bu kolpaligi yapanlar hellfest'te olum duvari arasina atilmali, cesetleri ise 3. sinif amdangotten metal yapanlarin sahne sovlarinda seyircilere dagitilmalidir.
evet sevgili uludag sözlük yazarları, canlarım.. sonunda oldu i$te bizim de medya ve gündelik hayat üzerine kurdugumuz cümleler, beyin fırtınalarımız kar$ılık buldu.

daha bi' kaç gün önce burada rock'n coke gençliğinin kolpalığından bahsetmi$ hepinizi derin dü$üncelere doğru itmi$tim, anladım ki etkilediğim insanlar arasında sadece siz değil bu organizatosyonu düzenleyenler de varmı$ ve bunlar uludag sozluk okuyorlarmı$.

evet yüksek yerlerde tanıdıklarım olduğundan kelli içeriden birtakım bilgiler aldım, durum $öyle; bu organizsyonu yapacak adamlar bizim dile getirdiğimiz bu olayın ne kadar kitlesen bir tepkiye dönü$eceğini kestirmi$ler ve bu sene rock'n coke yapmayalım demi$ler. $urada da linki var; http://www.rockncoke.com/tr/default.asp .

biz buyuz i$te aziz artvinliler, bu kadar güçlüyüz.

o kadar mesudum ki...

tanım: dejenere olmu$ insanlardır.