1. 91.
    neye yaradığı hangi hedefle kurulduğu belli olmayan okul. Sırf ismi afilli, tarihi okul olduğu için bişey zannedilip gidilen, bizim robertlerin okuduğu okul.
    -1 ... sanslislevin
  2. 92.
    ismi afilli, tarihi okul olduğu için değil çok kaliteli eğitim verdiği için gidilen bir okul.

Arkadaşlar kaliteli eğitim veren kurumlara, sırf isminden veya dünya görüşünüze ters olmasından dolayı bok atıp durmayın çok komik kaçıyor. Sen burada kıytırık bir sözlükte kıytırık entryler girerken o okulda hazırlıkta okuyan adam a) yatılı okuduğu için hayata hazırlanıyor b) daha o yaşta laboratuvarda bilmem ne deneyini yapmaya uğraşıyor, sonrasında da bilmem ne kulübüne gidip şu müzik aletini öğrenmeye çalışacak, akşam da şu kitabı bitirip yarın özetini çıkaracak, sınıfta prezentasyon yapacak.

Ha burdan çıkanlar ne bok oluyor demeyin. Sizler yarın, orada burada 1500 lira maaş için kapıları aşındırıp yalvarırken, 15000 lira maaşla gel başla diye firmalar bunların kapısını aşındıracak. isteyen yurtdışında akademik kariyer yapıp oraya yerleşecek veya buraya sansasyonel, karizmatik, medyatik bir tip olarak dönecek.

Bizim robertlerin okumasına bozuluyorsan, bizim kemallerin, muratların okuyacağı okullar yap. Ama düzgün yap, aynı eğitimi, aynı kaliteyi sun, ona aksın insanlar.
    3 ... serefsizimbenmaklimagelmisti
  3. 92.
    Kardeşimi neden ikna edip göndermediğim sorusu geliyor aklıma. Kendim de türkiyenin bir başka yıldız okulundan mezunum. içimde kalmıştı hep bu okul.
    Sanırım türkiyede'ki en güzel lise. Pekçok üniversiteden daha faydalı bir okul. Çocuklara düşünmeyi ve insan olabilmeyi öğretiyor.
    Bizim çocuk ise parayı tercih etti şimdi bedava başka bir lisede tam burslu okuyor. istanbul'u sevmiyorum diyo adam, biraz daha uğraşsamıydım bilemiyorum.
    3 -6 ... just millionaire
  4. 93.
    Düz lise mezunu olarak ibretle okudum.
    1 ... clark kent
  5. 94.
    Yatılısı 95 bin tl olan okul. Oha lan. Evet.
    2 ... oytunkaran
  6. 95.
    Hepimiz fox haberi izliyoruz. Evet.
    5 -1 ... bik bik
  7. 96.
    Fatih portakal tayfası. 23bine de var tam 95 bine de.
    ... profesyonel kamikaze pilotu
  8. 97.
    O ne la öyle, yıllık 100bin lira (10 ay taksit varmış ama ehhee).
    Okulun fotoğraflarına baktım, istanbul'dan büyük herhalde. laboratuvarları ülkenin birçok tıp fakültesinden daha gelişmiş ve büyük. Para cidden insanı eğitiyor.
    Yok köyden çoban kızı azmetmiş tıpı kazanmış bilmemne. Tıpı kazansan ne, hayatında bir mikroskop ile bakteri görmedikten sonra.. Ülkene ne faydan olacak tam hastalığı bulamadıktan sonra.
    Gerçi Buradan mezun olanın da Türkiye'de duracak kadar salak olmadığını düşünüyorum. Şahsen ben siktirolup giderdim bu ülkeden.
    Edit: Okulda herkeste Pembe Mini Coopervarmış. ÖYle diyorlar..
    4 ... suyu biten sporcu
  9. 98.
    ben gidemedim belki* ama çocuğumu* bu okula göndereceğim. en büyük hayat amaçlarımdan biri.
    2 -1 ... der ingenieur
  10. 99.
    Takribi 15 sene önce falan bu kolejden mezun olup polis olan bir arkadaşı tanıyorum.

Ve acıyorum. Afdghjk. O zaman saygın bir meslekti yea diye bahane üretiyor bi' de.
    2 ... when night surrounds me