bugün

Zafere giden yolda çekilen çiledir.
vajinanıza kadar kurumanıza neden olan ilaçtır. eski sevgilim kullanıyordu da bir aralar.
Sadece sivilceleri gecirmekle kalmayip, tepeden tirnaga bebek teni puruzsuzlugu, 2 gunde yaglanan sac diplerini bile yola getiren ilac. Cildi kurutuyor catlatiyor soyuyor, cok susatiyor, uykudan uyaninca colde susamissin gibi kana kana su icirtiyor. Bazen de kontrolsuz bir guc seziyorsunuz icinizde, ofke nobetine meyilli oluyorsunuz. Annemle tek tarafli tartismamdan sonra Yillarca yerinden oynatamadigim bazayi herkul gibi ittirmistim ne olduysa bana.
Yüzü sivilce ile dolu olanların yıllardır umudu olan ilaç. Daha da çok sivilce çıkardığından yakınırlar da yine de kullanırlar. Sivilce kötü bir şey, inş herkesin yüzünden yok olur gider bu meret.
Derinlerde yer edip üç ay boyunca ucunun açığa çıkmadığı, iltihap dolu, asidik yapısıyla cildimi tahrip eden, yastığa başımı koyamadığım günlerin sorumlusu olan sivilcelerimin yok olmasına yarayan ilaçtır.
Yok intihara sebep olur yok çocuğun olmaz söylentilerinden dolayı ilaca geç başlamam hasebiye iltihap dolu sivilcelerimin küçük çukurlar bırakmasına sebep olmuşum. Yani keşke daha erken başlasaydım.
Aslında Doktor gereken uyarıları yapıyor zaten ama püf nokta olarak yazacaklarım küpe olsun:

- sonbahar kış sezonunda tedavinizi planlayın. Çünkü deriniz inceldiği için kışın bile güneş kremini 6 saatte bir yenilemek zorundasınız.
-ilaç inanılmaz kuruluk yapıyor, susuz yaşayamazsınız. O yüzden dışarı çıksanız bile mataranız yanınızda olsun.
-dudaklar için kerameti uzaklarda aramayın. Blistex med plus! Başka maceraya girmeyin. Kavanoz kutuda olanı biraz kullanılşsız, ruj ambalajı olanı tercih edin.
- saatli almaya çalışın, öğünleriniz saatli olsun. Hiç olmazsa telefona hatırlatma planlayın.
-deriniz pul pul oluyorsa banyodan çıkmadan ıslak halde bebek yağı yada kullandığınız vücüt nemlendiricisini sürün. Böylece deri değiştiriyor gibi hissetmezsiniz.
- sabredin ve sebat gösterin. Bu bitince acılardan kurtulup pürüzsüz tene sahip olacaksınız.
kullanmayın arkadaşım böyle tehlikeli ilaçlar.
toprak gibi yarık yarık dudaklardan kuruyup çatlayan cilde, gözleri kurutup zarar vermesinden yorgun bir karaciğere, vücut ağrılarından depresyona kadar her türlü yan etkisi var.

bir defasında durakta beklerken yanıma bir kız gelmişti. "ben başvuru için şuraya gideceğim neye binebilirim." diye sormuştu. sonrasında üniversite mezunu ve işsiz olduğunu öğrendim.
"sizin dudaklarınız kötü olmuş, marketten eczaneden vazelin alın sürün." dedim.
"sivilce ilacı böyle kuruttu, alacak param yok şu an." demişti.
üzülmüştüm o imkansızlığına, çaresizliğine.
akne tedavisinde kullanılan, karaciğere yük bindiren bir ilaçtır.
kan tahlili yapılır be öyle reçete edilir.
sonuç muhteşemdir.
kullanmaya başladıktan sonra 20 litrelik bi nemlendirici damacasına ihtiyacınız olacak. her yeriniz kuruyor gözleriniz, dudaklarınız.
ben 6 ay kadar kullanmıştım zamanında. ve işe yaramıştı sanki.