bugün

yeni başladığım ilaç bu. şehir efsaneleri dolu hakkında neredeyse bir haftayı doldurmama rağmem hafif bir dudak kuruluğu yaptı bende. vucuttaki yağ üretimini düzenleyen ve içeriği a vitamini olan bir ilaç. bazılarınızın ya ulen sende amma yaptın için de a vitamını var ne olacak, vitaminden zarar gelir mi? size şu şekilde anlatayım gelir vallaha, çünkü bu ilaçta a vitaminin asiti var bir nevi kortizon desek yeridir. saçlar dökülüyor burun kanıyor, yıkılıyorsun anlayacağın. dudak kuruluğuya başlıyormuş bu durum beşinci günde duduklarım kurumaya başladı ve kızarmaya başladım. sanki güneşte yanmışım gibi. daha başka bir şey yok.

bu ilacın bu kadar çok yan etkisi ve zorluğu olduğu için avrupalı gençle roaccutane günlüğü veya roaccutane kardeşliği diye çalışmalar yapmış. türkiye'de roaccutane kardeşliği gibi bir safsata var ama o günlük mevzusu yok. ama olsaydı güzel olurdu en azından beni nelerin beklediğini iblir ona göre önlemlerimi alırdım.

http://www.youtube.com/watch?v=8TwCx_7EkWQ
ilacı kullanmaya başlayalı yarın bir ay oluyor ve şu ana kadar çok yıkıcı bir yan etkisini görmedim. dudaklarım kuruyor fakat krem sürdüğümde o dertten de kurtuluyorum. bir ayın sonunda sivilcelerimde sanki artöa oldu ve hala sivilce cıkıyor fakat eskisi gibi derinlerde değil daha yüzeysel sivilceler bunlar ve hemen kuruyorlar. düzenli olarak spor yaptığım için bır kollestrolum yüksleeceğini sanmıyorum. sporunyanında iyi birde diet programım var. ilacın yan etkilerinin, özellikle kolestrol yükselmesinin,bende göstermesinin en büyük etkeni keten tohumu kullanmam. ilacıkullanmaya başlamadan önce ve ılacı kullanırken her gun bir yemek kaşığı sabah akşam keten tohumu alıyorum. keten tohumu kolestrolu düşürür. bunun yanı sıra ilacı yazın kullandığım için güneş kremi kullanıyorum. şu ana kadar herşey güzel umarım bundan sonrada bu şekilde devam eder.
ilacı kullanmaya başlayalı elli gün oldu ve şuana kadar dudak kuruluğundan başka bir yan etkisini görmedim. fakat dudak kuruluğu gün geçtikce artıyor ve bu durum canımı sıkıyor. devamlı kre sürüyorum. esnemek artık bana dert oldu desem yeridir. fakat kremleri sürünce hersey normale dönüyor. düzenlü spor yaptığım için kollestrol sorunu yaşamıyorum. spor yaptığım sürece eklem ağrısıda çekmeyecekmişim. 10 gün sonra kan tahlillerim. o zaman herşey çok daha netleşecek.
zamanında sözlük ahalisi yararlansın diye açmıştım bu başlıkları. sayılı gün ne cabuk geçermiş. sivilce sorunu falan diyecek olursanız eser kalmadı. kullanacak arkadaşlara ise son tavsiyem katlanan arkadaşlar herşeye kesinlikle sonu mutlu bitecek kısa bir süreç bu.
3 hafta önce başladığım ilaçtır.. Her geçen gün dudak kuruluğu artıyor eskiden günde 1 kez yetiyordu şimdi 2 saatte 1 sürmek gerekiyor. bide sürdüğünde kadın dudağı gibi oluyor parlatıcı gibi.. surata nemlendirici sürmeden dışarı çıkmak bile haram oldu zombi oluyorsun yoksa surat hep soyuluyor. herneyse 21 günü geride bıraktım. ilerde bu yazıyı görüp güncelleme yapıcam o yüzden yazdım hadi hayırlısı. lanet olası siyah noktalar çok belirginleşti iğrençleştik anasını satim

edit: 28 ağustosta başladığım bu ilaca 17 eylülde 3 hafta oldu diye yazmışım. yazdıktan sonra yine 3 hafta gibi bir süre kullandım.
1.5 ay kullanım sonrası doktor kolesterolüm yüksek diye ilacı kesmişti. aslında kendi doktoruma gitmeyi devam etseydim büyük ihtimal ilacı yazacaktı.
132 kolesterole vermişti çünkü ama öteki doktor 130a vermedi.
her neyse 28 martta 6 ayımı devirmiş olacaktım. ama her şey boşa gitti. sırtımdan dolayı bu ilaca başladım yüzümde falan hiç sivilce sorunu çekmeyen biri olarak sırtımda son birkaç ayda sivilceler çıkmaya başladı. ve 12 gün önce tekrar başladım. 90 kolesterol ile dudaklarım tekrar kurumaya başladı burnumda siyah noktalar çıkmıştı hatta baya doldu onların gitmesini bekliyorum şans eseri gördüğüm bu entryme bakarsak 1 ay sonra siyah noktalarımdan kurtulacağım. ama doktor 1.5 ay kullanmışsın doz miktarı falan filan var dedi 4 ay kullanacaksın dedi.
kısaca tekrar başladım gençler bu yazımda çöpe gidecek gibi.
dudağıma nemlendiri sürerek dışarı çıkmak kadar illet bir şey yok.
suratın pul pul dökülüyor. yine nemlendirici sürmek zorundasın güneşte parlak bir suratla gezmek zorundayım. parlıyorum resmen.
şuan parlamayan belli olmayan nemlendirici arıyorum inşallah bulurum. bu ilaç tedavisinde sevgili olaylarından da kaçınmaya çalışacağım. bu şekil kız ile beraber olmaz. başladık.
-Size öyle bir ilaç vereceğim ki tam bir mucize. Ama bazı yan etkileri var. Depresyona girip intihara meyil edebilirsiniz. Karaciğer enzimleriniz artar. Cildinizde ve gözlerinizde sarılık oluşabilir. ilacı kullandığınız sürede mideniz bulanacak, dudaklarınız çatlayacak, saçlarınız dökülecek.

+Ne ilacı bu, kansere çözüm mü buluyor?

-Yok, sivilcelerinizden kurtuluyorsunuz.

Kullanmayın, cildinizi yağlandıran etkenlere karşı bir çözüm bulun. Kolesterolünüz, trigliseridiniz yüksek olabilir. Stresli bir hayatınız olabilir. Sivilcelerden kurtulmak yerine sivilceleri oluşturan nedenleri ortadan kaldırın. Kendiliğinden düzelecektir.