1. 1.
    Merakımı celbeden sebeplerdir. Rize ve Rizeliler neden sevilmiyor. Toplumda bu kadar sevilmeyen başka bir il yoktur. Kime sorsam, "Rizeli mi, Aman benden uzak, Allah'a yakın olsun" diyor, yaka silkiyor.

Rizelileri neden sevmiyorlar?
    -1 ... jim peterik
  2. 2.
    Bugün bir şey öğrendim; rizeliler çay biçmeye gitmiyorlarmış. Yani çay kendi kendine yamaçta bitiyormuş ama bunlar rahatını bozup da biçmiyormuş.
    1 -1 ... jim peterik
  3. 3.
    imansızlığa bağlı olan sebeplerdir. Her yıl binlerce hafız yetiştirilen, yusuf karali, zavendikli mustafa hoca gibi mübarek zatların ve dünya müslümanlarının lideri erdoğanın memleketi niye sevilmesin?
    -4 ... munzevi bir fikir iscisi
  4. 4.
    aptal olmak
    ... alpertunna
  5. 5.
    hafızlar memleketi. O ki olmasa türkiye ve insanlık çok şey kaybederdi..

Nefret kusan ezik yobazlar memleketi. Orada yaşayan normal insanların başına gelenler walking dead gibidir yemin ederim.
    2 ... scorpioraptor
  6. 6.
    (bkz: rizeli müteahhit)
    (bkz: rizeli belediyeci)
    (bkz: rizeli siyasetçi)
    (bkz: rizeli bürokrat)

kendi aralarında top çevirirler.. al gülüm ver gülüm yönetirler ülkeyi..

tarihi eserlerleri buldozerleyip yerine rezidans yaparlar..
    ormanları traşlayıp yerine rezidans yaparlar..
    sahil şeridine beton döküp yerine rezidans yaparlar..

bu heriflerin olduğu yerde medeni bir hayat imkansızdır.. şehirler önce çöplüğe, sonra beton cehennemine dönüşürler..

türkiye'de meşhur bir siyasetçii-bürokrat-belediyeci-müteahhit çarkı vardır.. büyük ölçüde karadenizli, iç anadolulu ve kürtlerden oluşur.. izinler güzel güzel çıkarılır, bütün ülke boydan boya tamamen kanuni olarak yağmalanır, gelirler kardeş kardeş bölüşülür.. bir bakarsın ki ülkenin en niteliksiz herifleri ülkenin en zenginleri olmuş..

uzun uzun yazardım ama midem bulandı kusmaya gidiyorum.. daha bunların tarikatlarla ve cemaatlerle çifleşmesi var yazılacak..

not: rizeli belediyeci derken rize şehrinin belediyelerini kasdetmiyorum.. istanbul belediyesi tamamen bunların elindedir. bir örneği için (bkz: irfan uzun)
    4 ... arbutus unedo