bugün

Türklerle olan benzerliklerine kıyasla hayli fazla olan benzerliklerdir. insan iskillenmiyor değil hani.
Yöresel bazı yemekler, kemençe olayı, kemerli burun, antin kuntin köy adları falan. Lan siz yoksa?
https://yesilgazete.org/b...-bir-rum-lehcesi-romeyka/

--spoiler--
Trabzon’un yaylalarında iki bin yıldır yaşayan kadim bir Rum lehçesi: (bkz: Romeyka)
--spoiler--
ülkemizin renklerindendir.
--spoiler--
ülkemizin renklerindendir.
--spoiler--

valla gardaş biliyorsun ki kahverengi de bir renktir ve aynı zamanda bokun rengidir.
gürcülerle daha çok benziyorlar. özellikle batum bölgesiyle. erkekleri daha çok benziyor. ama coğrafi koşullardan kaynaklıdır bu benzeme. çokta şeetmemek lazım.
her üçü de hayatını devam ettirebilmek için oksijene ihtiyaç duyar. oksijen kullanarak vücutlarına aldıkları besini yakar ve yaşamlarını devam ettirebilmek için gerekli enerjiyi elde ederler. vücut sıcaklıkları 36,5 derece civarındadır.
nedir bu karadenizlilerden kuyruk acınız.yoksa sizi zamanında sağlam mı silktiler.karadenizliler bu ülkenin en iyi vatanseverlerini barındırır.kültürleri şiveleri farklı diye niye ötekileştiriyorsunuz kardeşim.adamlar türk ve müslüman.senden benden de iyi savunurlar bu ülkeyi.bu vatana zararlarını gördün mü.yok burunlarıymış yok dilleriymiş.burunları da dilleride karadenizlileri kötüleyenlerin götüne girsin.
Ben ses tonlarını benzetiyorum.
en büyük benzerliklerden biri halk oyunlarıdır. yunanistan da bir bölgede horon benzeri bir oyun oynanır üstelik kıyafetler nerdeyse aynıdır.