1. 1.
  Türklerle olan benzerliklerine kıyasla hayli fazla olan benzerliklerdir. insan iskillenmiyor değil hani.
  -4 ... konglamere lenf nodu
 2. 2.
  Yöresel bazı yemekler, kemençe olayı, kemerli burun, antin kuntin köy adları falan. Lan siz yoksa?
  1 -1 ... konglamere lenf nodu
 3. 3.
  Ülkedeki en koyu, radikal islamcıların: bu dedeleri vergi ödememek için Müslüman olan, Yunan fenotipli Trabzonlu ve Rizeli ibne evlatlarının olması da ayrı bir ironi hahaha. Ortodoks Rum dönmesi Yavşaklar, kalkıp milletin dinini sorgular birde.
  (Not: Yunan erkeklerini sikeyim.)
  10 -10 ... sah ruh
 4. 4.
  https://yesilgazete.org/b...-bir-rum-lehcesi-romeyka/

  --spoiler--
  Trabzon’un yaylalarında iki bin yıldır yaşayan kadim bir Rum lehçesi: (bkz: Romeyka)
  --spoiler--
  1 ... ecinni
 5. 5.
  ülkemizin renklerindendir.
  ... monk of monkmountain
 6. 6.
  --spoiler--
  ülkemizin renklerindendir.
  --spoiler--

  valla gardaş biliyorsun ki kahverengi de bir renktir ve aynı zamanda bokun rengidir.
  1 -2 ... ecinni
 7. 7.
  gürcülerle daha çok benziyorlar. özellikle batum bölgesiyle. erkekleri daha çok benziyor. ama coğrafi koşullardan kaynaklıdır bu benzeme. çokta şeetmemek lazım.
  ... sigara icmiyorum
 8. 8.
  rum esasen bir ırkı tam olarak ifade eden bir kelime değil. önce iskender'in ordusu ile, sonra da roma ordusu ile birlikte anadolu'ya giren helenler anadolu'nun yerli etnik gruplarıyla karışarak anadolu rumlarını oluşturdular.

  yani pontuslu bir rum bursalı bir rumla pek benzemez mesela. pontuslu rumlar daha ziyade güney kafkas topluluklarıyla benzeşirler, çünkü terkibleri o bölgenin yerli halkıyla helenlerin karışımıdır. bunlardan müslüman olanları osmanlı fethinden sonra bölgeye yerleştirilen türkmenlerle de karışarak bugünkü klasik trabzonlu, rizeli tipini ortaya çıkarmıştır.
  2 -1 ... ateistvaiz
 9. 9.
  her üçü de hayatını devam ettirebilmek için oksijene ihtiyaç duyar. oksijen kullanarak vücutlarına aldıkları besini yakar ve yaşamlarını devam ettirebilmek için gerekli enerjiyi elde ederler. vücut sıcaklıkları 36,5 derece civarındadır.
  1 ... karstan yanker
 10. 10.
  nedir bu karadenizlilerden kuyruk acınız.yoksa sizi zamanında sağlam mı silktiler.karadenizliler bu ülkenin en iyi vatanseverlerini barındırır.kültürleri şiveleri farklı diye niye ötekileştiriyorsunuz kardeşim.adamlar türk ve müslüman.senden benden de iyi savunurlar bu ülkeyi.bu vatana zararlarını gördün mü.yok burunlarıymış yok dilleriymiş.burunları da dilleride karadenizlileri kötüleyenlerin götüne girsin.
  -1 ... manchesterli maho aga