bugün

damak tadı itibariyle * türk yemek zevkine uymayacağını tahmin ettiğim italyanların meşhur*pilavı ***
arborio pirincinden yapılır ve tercihe göre birçok sos ve malzeme eklenebilir.
lapa kıvamlı italyan pilavı.
benim gibi alkol kullanmayan biri iseniz dimes marka üzüm suyu ile de denenebilecek ve çok güzel netice veren yemektir.
son günlerin en popüler yemeği. bakan-vali olayından sonra galiba artık herkes ne olduğunu ve tarifini biliyor.
imkansız dercede lezzetsiz olan ve tamamen özenti diyebileceğimiz insanların hoşlanarak yediği yemektir. eğer bir gün anneniz risotto yaparak "olum pilavı yaktım lapa oldu" derse iğrenerek yemezsiniz, ama pilavı yakarak lapa yapan anne "al oğlum bu da benim özel tarifim risotto afiyet olsun" derse yersiniz. işte lapa pilavla tek ve önemli farkı bu dur risottonun. *
1. olarak; bok atilan birkac yemekten biri.
2. olarak; pilav varken risotto ye demiyor kimse.
3. olarak; her sey gibi risotto da gereginden fazla pisirilirse "lapa"lasir.
4. olarak; turk pilavi degildir yedigin.
5. olarak; risotto risottodur.

not: tercihe gore vermut ya da beyaz sarap ile pisirilir.
damak zevki kişiden kişiye değişir. fakat bizim buralarda lapa pilava lapa pilav denir, risotto değil.
Kıvamı bizim bildiğimiz tane tane olmaktan uzak,arbario cinsi pirinçle yapılan italyan usulü pilavdır.Mahsun Kırmızıgül bana kebap sormayın risotto sorun diyerek gülme krizi geçirmeme sebep olmuştur.
patlicanlisi guzeldir.
bimden alınan efsane markalı * * pirinçle, tellibağ şarabı * bütünleşmesiyle oluşturulan eşsiz bir yemek türü. eşsiz diyorum, zira böyle bir denemeyi yapan manyağa henüz rastlamadım.
imza: (bkz: ferrari ye tüp taktırmak isteyen insan)
Pilavı lapa yapmış olmamla millette risotto o risotto diye yedirdiğim italyan yemeğidir.
Malum o öyle yeniyor. Tabi tadı iyi olduğundan kurtardım.
iyiki var o, candır can.
sadece hayati fonksiyonlarini surdurmek icin yemek yiyen bir kimsenin lapa pilav sandigi italyan pilav turu.
vedat milor'un favorilerindendir.
nişantası alınmamış pirinçten yapılan italyan yemeği. pirincin arboria cinsi olması gerekir. bütün çeşitlerinde soğan, sarımsak ve parmesan olur. ortalama yapılış süresi 20 dakikadır.
bir arkadaşımın bize pirinci soya sosuna yatırıp yapmaya çalıştığı yemek. siz denemeyin. çamur oldu.
et suyunu yavas yavas ilave etmek gerekiyormus..bende ilk defa hatunun istegi uzerine yarim saat once denedim...su anda ismarladigim pizzayi bekliyorum. risotto direk cope gitti..
Bildiğin pirinç pilavının çok su katılmış lapa hali.
Deniz ürünleri ile yapılanı gerçekten lezzetlidir.
Beyaz şarapla pişirildiğinde daha lezzetli olan yemek.
Yıllardır et sandığım yemek. Rosto mu sandım nedir.
Bizim pilava değişmeyin dediğim yemektir.
Baharatlı pirinç lapası. Birde bu lapayı yapmak icin cok ugrasirlar güya. Dok suyu olsun
isimden kazanır. yoksa en kötü kurufasulye daha lezzetlidir. bide soğan birde salatalık turşusu. ooooofff.
ismini yüzlerce kez duyduğum ama bilmediğim merak ettiğim ama açıpta googleden bile bakmadığım yenilen birşey .
güncel Önemli Başlıklar