1. 1.
  clint eastwood'un yönettiği, paul walter hauser, sam rockwell, olivia wilde, jon hamm ve kathy bates'in başrolünde olduğu gerçek bir hikayeden uyarlanan film.
  iyiliğin ve hayatları kurtarmanın para etmediği günümüz dünyasında kolluk kuvvetleri ve medya tarafından, önce kahraman sonra terörist ilan edilen güvenlik görevlisi saftirik bir adam olan Richard'ın bu dönemde yaşadıklarını izlediğimiz, gerçek olaylardan alınmış bir film.
  Richarda o kadar iyi niyetli ve saf bir adam ki zanlıyı bulamayıp kendisini elektrikli sandalyeye göndermek isteyen bu iki kuvvet için yardımda bulunuyor.

  https://planetdp.org/title/richard-jewell-dp93002#2

  Richard Jewell, 1996 Atlanta Olimpiyatları’nda Centennial Olympic Parkı’nda yaşananlara odaklanıyor. 1996 yılında düzenlenen Yaz Olimpiyatları sırasında Centennial Olympic Parkı’nda bombalı saldırı düzenlenmiştir. Yaşanan olayların suçlusu ise Richard Jewell görülür. Güvenlik görevlisi olarak çalışan Richard Jewell, saldırı sırasında onlarca insanın hayatını kurtarsa da basında çıkan haberler onun terörist olduğunu söylemektedir. Olayın ardından hayatı tepetaklak olan Jewell’in suçsuz olduğu ise birkaç ay sonra ortaya çıkar. Gerçek suçlunun ortaya çıkması ile aklanan Richard Jewell’in hayatı ise asla eskisi gibi olmaz.
  ... con vayne