bugün

kahvaltı masasında başa gelen bir hadisedir. sabah aç uyanan insaniyet , gider bir kahvaltı hazırlar. kahvaltılıklar daha cok reçel, marmelat gibi şeylden oluşuyorsa, başınıza gelme ihtimali daha yüksek olaydır. ince belli çay bardağına çay oldurulur. her zaman atılan kadar miktarda şeker atılıp karıştırılır. bir yudum alınır, her şey normaldir. daha sonra reçele abanma safhasına geçilir. hayvansal miktarda reçel yedikten sonra içilen çay , çay sahibinde yine hayvansal miktarda ''bu ne lan ıığğğğğğğ'' oluşturur. bu sefer de şekere abanılır. normalde atılan şeker miktarı kadar şekeri bir daha çaya koyup karıştırdığınıza durum düzelir..
genelde tatlı arkasına çay içen her bünyenin karşılaşacağı durumdur.
çayı şekersiz içen bünyelerin karşılaşmayacağı durum.
reçellerden sonra içilen çayın tatsız olmasını bu kadar ciddiye alıp sözlüğe başlık olarak giren boş işler mühendisi yazar arkadaşı merak ediyor,bu merakımın nedeni ise eline ansiklopedi alarak yada envai çeşit google arama sonuçlarında çıkan sitelerden sürekli bilgi amaçlı entryler giren ve bu tarz esprisi yüksek başlıkları çatık kaşları ile eleştiren arkadaşların sayısının artması.kendisinin önünde saygıyla egiliyorum.
bu olaya şöğle bir örnek vermek istiyorum.
bir hastaya aynı miktarda ilaç verilirse ileride bu hasta bu ilaçlardan etkilenmez nedeni vücudu bu miktara bağışıklık karanmıştır.
çay insanın alıştığı miktar reçelde alışacağı yeni miktarı arasındaki fark bu.