bugün

bir soru.

21 mart 2016 reza zarrab ın tutuklanmasının ardından birileri de müthiş bir şekilde bunu düşünüyordur bence.

ulan sümüş'ü de daha yeni nişanladıydık.

merakla bekliyoruz...
zaten paraleldi denilecek olandır.
reza: beni kurtarın beyler sizde işin içindesiniz
reis: ne diyo lan bu ?
bilal: bizden bahsediyo bıbıcım ele veririm diyo
muammer güler: beyler ben yatıyorum geç oldu
reza: hani önüme yatacaktın
zafer çağlayan: hesaplara baktım 10 milyon eksik
reis: olm bilal telefonda konuşma böyle şeyleri demedim mi?!
bilal: tamam bıbıcım
muammer güler: beyler geç oldu ben yatıyorum
reis: reza sakin ol isim felan verme, ben arar hallederim şimdi
bilal: bıbıcım bizimde isviçre bankalarında 8 ayrı hesabımız var onlara bir şey olmaz demi?
reis: olm kapat sen, çık hattan. hasbunallah..
muammer güler: beyler harbi geç oldu boynum tutuldu ben yatıyorum
zafer çağlayan: ya o değilde hesaplara baktım 10 milyon eksik
reza: beni kim kurtaracak
Önüne yatanları kara kara düşündüren hadise. Bunlar ona da bir kılıf uydurulan ama.
Bir soru. Off uber haber olur. Yazık olacak.
görsel
allaha şükür ki hala konuşmamış.
dayan reza...
Eski AKP milletvekili Feyzi işbaşaran, ABD'ye giden Rıza Sarraf'ın tutuklanmasıyla ilgili olarak, "Zarrabın Miami'ye indiğinde FBI'nın kendisini tutuklayacağını bilmemesi imkansız. Belli ki, arada CIA-FBI'ın adamları var. FBI, Zarrab'ı konuşturacak. Zarrab da konuşmak için gitti zaten. Zarrab konuşursa, az ceza alır ve servetinin bir kısmını kurtarır" dedi. Feyzi işbaşaran, Twitter'dan yaptığı açıklamalarda, "Zarrab, karakter olarak zayıf biri. Türkiye'de tutuklandığında hemen dışarıya haber göndermişti. 'Beni çıkarmazsanız konuşurum' demişti. Zarrab konuşursa ne olur ? Türkiye'deki 17-25 Rüşvet ve yolsuzluk operasyonu uluslararası davaya dönüşür" ifadelerini kullandı.

Feyzi işbaşaran'ın "ABD’yi dolandırmak", "bankacılık sahtekârlığı" ve "karapara aklama" suçlamalarından tutuklanan ve 75 yıla kadar hapsi istenen Reza Sarraf'la ilgili olarak attığı tweetler şöyle:

Kimse Zarrab'ın, Miami'de hava güzel, birkaç gün tatil yapıp denize girerim diye gittiğini sanmasın. Zarrab o kadar aptal olamaz.

Babek Zencani'nin iran'da yargılanmasından beri Zarrab tedirgindi. Zencani idam cezasını alınca Zarrab harekete geçti.

Basından takip etmişsiniz, Zarrab'ın boşanma meselesi ve mallarını satması gündemdeydi. Zarrab Istanbul'da diken üstündeydi.

Zarrab'ı Istanbul'da ölüm korkusu sarmıştı. O'nu koruyan güç O'nu mafyaya teslim etmişti. Hem mafyayı doyurmak, hem de denileni yapmak.

Zarrab'ı koruyan güç, izleri silmek için Zarrab'ı ortadan kaldıracaktı. Zarrab'ın yaşaması artık zarar veriyordu.Mafya zaten ensesindeydi.

Istanbul'da,büyük para kazananların hepsinin hayatı tehlikede. Hele Zarrab gibilerin milyar dolarlarla Istanbul'da yaşaması imkansız.

Zarrab, yolun sonuna geldiğini gördü, değil Amerika Avrupa'ya gidemiyordu.Büyük ihtimalle Amerika ile irtibata geçti. Çünkü sorun ABD.

Zarrab, ABD-Miami'ye indiğinde FBI'nın kendisini tutuklayacağını bilmemesi imkansız. Belli ki, arada CIA-FBI'ın adamları var.

FBI, Zarrab'ı konuşturacak. Zarrab da konuşmak için gitti zaten. Zarrab konuşursa, az ceza alır ve servetinin bir kısmını kurtarır.

Büyük ihtimalle Zarrab Amerika'ya tüm bilgileri, bağlantılarını verecek. Bunun karşılığında kefaletle bırakırlar.

Amerika, Zarrab'dan bilgileri aldıktan sonra kefaletle bırakır, ama Amerika'dan çıkamaz. Zarrab da onu istiyor zaten.

Zarrab, karakter olarak zayıf biri. Türkiye'de tutuklandığında hemen dışarıya haber göndermişti. 'Beni çıkarmazsanız konuşurum' demişti

Zarrab konuşursa ne olur ? Türkiye'deki 17-25 Rüşvet ve yolsuzluk operasyonu uluslararası davaya dönüşür.

Türkiye'deki bazı siyasilerin ve iran'daki bazı mollaların para trafiği ortaya saçılır. iran'da,Ahmed-i Nejat kilit isim olacak.

Zarrab'ın konuşması ile iran'da üst düzey tutuklamalar olur. Bu tutuklamalar Hasan Ruhani'yi çok rahatlatacak. ABD Ruhani ile çalışacak.

Zarrab, Türkiye ve Türk siyasetçilerle ilgili net bilgiler verir. Türk siyasetçiler Zarrab'ın suçlandığı konuların tam göbeğinde olur.

Suçlama çok büyük ve uluslararası suçlar. Atatürk havalimanı antreposundaki CIA Operasyonlarının hepsi ortaya dökülür.

Türkiye'de,hukuk şapa oturdu. Türkiye, kesemediği göbeğini Amerika kesti.Bu siyaset veya siyasetsizlik bir yerde bitecekti.Buraya kadar.

Netice itibariyle, Zarrab Türkiye'den kaçtı ve Amerika'ya sığındı. Zarrab canını kurtardı, gerisi düşünsün.

Zarrab, Türkiye'den mi gitti, Dubai'den alındı mı ? Onu da bir iki gün içinde öğreniriz.

http://haber.sol.org.tr/t...-operasyon-geliyor-150110
https://www.justice.gov/opa/file/834146/download

zarrapçılar için durum heç eyi gözükmüyor.

ben de bu durum için, çok üzülüyorum.

şimdi türkiye'nin cari açığını kim kapatacak ? !
eninde sonunda konuşacak ve akpli
paragözleri açıklayacak ....