bugün

öğretilmiş ifadelerdir. gizli tanık müessesesini iyi bilen iktidar için zor değildir.
müthiş inanılası ifadelerdir.

evet zaten içeride yatan bütün komutanlar da darbeci değil mi?

(bkz: microsoft balyoz davasını itin götüne soktu)
senaryonun rol zamanı gelmiş oyuncusunun repliğidir. artık yemiyoruz bunları.
tayyip Erdoğan'ın ne kadar iyi bir metin yazarı olduğunun göstergesidir. biz zaten halk olarak, bombacının bunu tayyip yaptırdı, ona da Amerika söylemiş demesini bekliyorduk.
savaş sebebi olabilecek gelişmeler yaşanmaktadır, allah sonumuzu hayreyleye, bu eset belasından bir an evvel kurtulmayı nasip eyleye.

Abd yavşaklığına yönelik atılmış başka bir adımdır. insanlar yemiyor bu tür palavraları. Yaratıklar yiyebilir insanların problemi değil bu.
Fıkrayı hatırlatmıştır.

Bir gün, CIA, KGB ve MiT teşkilatlarından hangisinin daha başarılı olduğunu tespit etmek için bir "istihbarat yarışması" düzenlenmiş. Bu yarışma uyarınca, her üç teşkilatın en iyi adamlarından oluşan onar kişilik ekipleri Kongo'nun balta girmemiş ormanlarına göndermişler.
Ormanın girişinde görevlerini açıklanmış:
- "Ormana girip, en kısa sürede bir zürafa bulup getiren kazanır..."
Önce KGB liler gitmiş. 15 dakika sonra bir zürafa ile çıkagelmişler.
Sonra CIA gitmiş. 10 dakika sonra zürafa ile gelmişler.
En sonunda bizim MiT gitmiş, 7 dakika sonra bir fille dönmüşler.
Yarışmayı düzenleyenler "Bu da nedir?.." diye sorunca fil atlamış:
"Abi anamı siksinler ki ben zürafayım..."
adamlar yazdı, çizdi, oynadı, suçluyu buldu, biz de aval aval baktık.

adam çıkmış bugün "suriye'ye lojistik desteği sürdüreceğiz." diyor,
reyhanlı'ya suriyeliler yerleştirilip türk vatandaşlığı veriliyor,
abd'de anlaşmalar yapılıyor, vs.

her şey lunaparklardaki balerin gibi. durmadan dönüyor ama biz ortasında sadece tek yöne bakan balerin olmayı sürdürüyoruz.

durmak yok uyumaya devam türkiye!
bu ifadeleri yiyen, yediği ifadelerle de baaaak diyen safların inandığı yalanlardır.

esad yanlısı falan değilim ama bunlara inanacak kadar da eksik değilim.

üzülüyorum bu tip durumlara inananlara ama kızıyorum da onlar yüzünden ölüyor insanlarımız.
kendimi fazla yormayacağım. bunlara inanan maldır. keşke, bizzat reyhanlıda yaşayan, birinci ağızdan bilgiler alabileceğiniz arkadaşlarınız olsa. mal olmazdınız.
bunlara inanan mal değil malın önde gidenidir. patlamayı planlayan ösonun amacı zaten esadı düşürmekken, tutup bi de "evet cınım biz yaptık pişman değülük" mü diyecekti. türkiye de dahil herkes neyin ne olduğunu biliyorken bu ifadelerin gerçek olduğuna inanan harbi andavallıdır bana göre. hepsini geçtim bi kere rusya esadın yanında ne olursa olsun onu düşürmek kolay değil, öyle kolay değil o işler.