bugün

Izmirin meshur pastanesi, lokasyon olarak güzel bir yerde ve ürünler cidden güzel, garsonlar ilgili ve cok kalabalık fiyatlar da kol gibi dogal olarak. Yalnız gecen gün yan masada genc bir kızın annesiyle otururken diger sandalyeyi cekip basbayagı ayaklarını koyması o sandalyeyi leş gibi yapması dikkatimi çekti. Igrendim yaa, az sonra kalkınca başka biri oturacak bilmeden. Garsonların görevi senin ayaklarını koydugun sandalyeyi silmek mi paralı kezo. Uyarsan bir dert sonucta kocaman kız 16 17 yaşında e yanında annesi var, uyarmasan icine dert oluyor.
Îzmir'in en kaliteli, en hoş, servisin, pastaların, rokokonun, dondurmanın ennnn şahane olduğu ünlü pastanesidir.

Evet fiyatları biraz yüksek ama değiyor, kendinizi özel hissediyorsunuz be sözlük!

Geçenlerde bir bergamotlu çay içtim ki, diz çöküp tövbe ettim!!
o nasıl bir lezzet, nasıl bir koku yareppiii!
içip bir de üstüme boca edesim geldi.

Yolunuz izmir'e düşerse, mutlaka uğrayın, bergamutlu çayından için, beni anın!
bir çay 9 liradır. (bkz: oha) (bkz: yok artık)
meyveli pastası orgazmiktir...
izmir, alsancak da; oturup birşeyler yiyebilmek için, birilerinin kalkmasını beklediğin pastane. resmen sıra bekliyorsun ayakta. çalışanlar gelme sırasına göre sana masa veriyor. siparişini bitirince de oturup uzun uzun keyif yapamıyorsun tabi ki. öyleyken kimse kibarlığından ve medeniyetinden ödün vermiyor. kibarca bekliyor. sanırım çok kaliteli ve lezzetli ürünleri olduğunu söylemeye gerek yok.
izmir'in en pahalı fakat en kaliteli pastasını yapan pastanedir. uzun yıllardır hizmet vermektedirler. servisleri, benzerlerinin aksine hem gözü hem de mideyi doldurur. bu pastanenin yılbaşında sadece 4 saat içinde 6 kişiliği 40-50 liradan 1500 adet pasta sattığına şahit olmuşumdur ki bu da bu pastanenin kalitesini kanıtlamaktadır.
pastasını yiyeni hastası eden, limonatasıyla, dondurmasıyla budur dedirten pastane..
kapasite arttırımından sonra her gece dolu bir mekan. bölgedeki emsal rakiplerine göre daha iyi iş yapıyor. bunda alsancak'ın tam ortasında olmasının da etkisi var.
sevinç pastanesi izmir'in sembollerindendir evet, ama buluşma mekanı olarak. sonra oradan devam edilir. reyhan pastanesi öyle midir? rococo'su, dondurmasıyla lezzet mabedidir!
dunyanın en guzel pastaları bu pastahanede bulunur.alsancakın tam gobeginde biraz pahalı bir pastahaedir.cogu zaman yer bulunmaz,garsonları guleryuzlu servis hızlıdır.izire yolu dusenin ugraması farzdır.
klasiği rococo olan pastanedir. bahar ve yaz akşamları yer bulmak adeta imkansızdır.