1. 1.
  https://mobile.twitter.co...tatus/1233142448978907137
  1 -1 ... kralina catarim belaya batarim
 2. 1.
  burada da savaş çıkacak anlaşılan.
  suriyeli kardeşlerimizin güvenliği her şeyden önemli tabii.
  kaçıp kurtarsınlar kendilerini.
  15 -3 ... strawberry blonde
 3. 2.
  Bizler siktirolup gidelim diye mi? Sınır kapılarımızdan haberimiz yok. Reuters haberdar ediyor ve öğreniyoruz. Milletini bilgilendirmek zorunda devletimiz.

  Edit; medya, bir gün açlıktan ölecek halde olursanız ve bir damla su ile kurtulacaksanız eğer? Bir damla suyumu verirsem namerdim. Reuters. Utanmazlar.

  Edit 2; sinirden sığınmacılar gelsin diye actık sandım. Avrupaya gitsinler diye açmışız. Bu fevrilik nedir böyle? iptal edilmiş çok şükür. Kapılarımızdan sonrası çayır, çimen değil. Nato, bm, dış ticaret yüzdemiz. Hepsi yok olur. insani kısmına değinmek istemiyorum.
  7 -1 ... huzursuz adam
 4. 4.
  Bu bir satranç natoyu davet etmek natoya tehdit.
  ... kirmizigiygel
 5. 5.
  verilen linkte yok öyle bir haber. oradaki haber yeni suriyeliler türkiye kapısında diyor. tam tersi yani, çıkan yok giren çok diyor.
  ... narcomedian
 6. 6.
  bu demek oluyor ki nato bize gereken desteği vermemiş.
  elimizdeki son kozu oynuyoruz.

  ancak aynı anda hem rusya, hem batı ile son raddeye gelmek bana mantıklı gelmiyor.
  1 ... eylulsabahi
 7. 7.
  Resmi görüşe göre ''mülteci gelmesin diye'' idlip'e gidilmişti, şimdi daha çok mülteci gelsin diye de mültecilerin AB'ye geçiş engeli kaldırılıyor. Güya Avrupalılar mülteci akınıyla sıkıştırılıp savaş için destek vermeye zorlanacak. Mülteci fonuna ve Suriye'deki birkaç zeytin birkaç makine parçasına asker satılırken aşk başkaydı. Şimdi yalnızlık çok can yakıyor değil mi. Emperyalizme bağımlılık gerçekte yalnızlık demektir. Türkiye emperyalizme göbeğinden bağımlı bir sınıfın ve yönetim kastının elinde kaldıkça savaş onun savaşı değil. Sahada bedel ödeyen elinde hiçbir karar, oy, irade vb hakkı olmayan bir nüfus grubu, askerler olurken bu politikalara yön çizenlerin tabiri caizse bir eli balda diğer eli kadın etinde. Keyifler keyif. Sonuçta ayaklarda dolar ve euro köleliğinin ağırlaşan prangaları, omuzlarda tabutlar. Asıl savaş iktisadi cephede ve bu cephede zafer sermayenin devrilmesine bağlı.
  3 -1 ... azad teyr
 8. 8.
  Araya kaynayıp bi avrupa yapmasak mi?
  4 ... zukod
 9. 9.
  eu'nun dağılması avrupa'yı zayıflatmaz. güçlendirir, bu da kanıtı. muhafazakar liderler sınırları kapatır, orta doğu'ya ambargo uygular, ve tüm anlaşmaları iptal eder. yalnız ben, bunu istemezdim. çünkü ilk başta biz olumsuz etkilenen taraf oluruz.
  reuters e göre türkiye sınır kapılarını açmış

  sterlin dahi euro'nun üstündeyken, kapitalizm, sanayi devrimi, demokrasi, özel mülkiyet gibi ilerici olan her şeyi yıkmak, orta çağ'a geri dönmek için fırsat kollamak tam da geri kafalı solculara yakışan bir eylem.

  bu geri kafalılığın etkilerini görmek için uk'te labour party'e, us'te democratic party'e bakabilirsiniz. amerika'da da yasa dışı meksikalı göçmenler problem çıkarıyor.

  enternasyonalist ve gelir eşitsizliğine endeksli saplantınız sadece cehaleti ve bağnazlığı körüklüyor. ben, bunlar çok kötü fikirler demiyorum. problem, sizin akıl dışı ideolojik tavrınız.

  ve dünyanın bu hale gelmesinde corbyn, clinton, sanders gibi marksist politikacıların narsist ve hayalperest arzularının etkisi büyük. dünyanın en adil kentleri bugün sosyal devlet politikalarıyla, ifade hürriyetini kısıtlayan uygulamalarla, yolsuzlukla, rantla, milyon dolarlık vurgunlarla, ağır vergilerle, yardıma bağlanan sabıkalı kitlelerle gettoya dönüştü.

  bu mudur adalet? bu mudur özgürlük? bu mudur akıl ve mantık?
  ... epsilon pi
 10. 10.
  Suriyeliler niye gitsin. Her türlü imkan ve kolaylık var. Ekmek elden su gölden yaşıyorlar.

  Akplilerle kız alıp verecekler daha.
  2 ... internal