bugün

Biriyle tanışıyorsun hiç bir resmini görmeden sadece sesine, düşüncelerine, karakterine, olaylara karşı tavrı tutumuna ve ona karşı içten içe bir bağ kuruyorsun sevgi beslemeye başlıyorsun. Birgün sevgili oluyorsunuz sonrasında ilkkez yüzyüze görüşmek için aynı şehre geliyorsunuz. Hiç görmediğiniz bir insana sonsuz güvenebilir misiniz. Onun için başka bir şehre gidebilir misiniz. Sırf kalbini bu denli attıran birini gördüğünüzde ne hissedeceğinizi merak ettiğiniz için onca yolu göze alıp gider miydiniz. Ve o adamı ne olursa olsun şişko kısa zayıf uzun kel yine de sever miydiniz. Aynı duyguları hissetmeye devam edebilir miydiniz. Ben yaptım ve hiç bir zaman pişman olmadım.
olurdum ama bu devirde tehlikeli.
Asla olmazdım. Tamam düşünceler önemli. Karakter önemli. Sesi konuşması önemli. Tüm bunlar nasıl birinde şekilleniyor bilmeden asla sevgili olmazdım. Bırak sevgili olmayı uzun süre bile konuşmazdım.
Delimisiniz ya lezbiyen çıkarsa. Tecihlerimi değiştirmek istemiyorum.
(bkz: dış görünüş önemli değil)
(bkz: ben senin geri zekalılığını sevdim)
Resmi bilmem ama fotoğrafını görmem lazım evet. Malum resim olursa, ressam kendi bakış açısını da katıp bizi yaniltabilir. O yüzden fotoğraf olsun o fotoğraf!
Telefonla mı sevişicem agam.
Söylenilen şeyin duygusallaştırılmış boyutunu bırak, aptallığıyla ilgileniyorum ben: bir görsel isteyin! Konuştuğun kişiyi hiç mi merak etmiyorsun? Hadi duygusallığa vuralım, aşk olsun böcek olsun diyorsunuz da kişisel değerleri unutup saçmalamaya başlıyorsunuz.

T:Bir düşüncenin aşırı abartılmış boyutu.
büyük resimi görmezsem olmaz.
Oldum sözlük. iki ay hiç görmedim. Zaten üç ay sürdü. Bitișinin resimle bi alakası yoktu tabi.

Ne bileyim güzel oluyor karşında konuştuğun insanın hayalini günlerce kurmak. Zihninde onu ne istiyorsan o yapmak. Bak nasıl özledim şimdi. Umarım afiyettedir.
sanirim olabilirim bir noktaya kadar, kendisini gormeden once bir insanin zekasini tavrini tanimak hosuma gider.
Ben resmini görmeden konuşmalarına aşık oldum kabul etmedi remi mi gösterdim o da gösterdi yine kabul etmedi bak aklıma geldi elim ayağım titriyor.
nefes alsın yeter.
gerçekçi olun biraz hayal dünyandaki insanı sevmekten vazgeç.
Benzer bir örneğide Fars edebiyatında işlenen surete aşık olma durumudur.bunun en çarpıcı örneği ise dünya sinema tarihinin en iyi filmleri arasına girecek olan metin erksan filmi sevmek zamanı dır.izleyin izlettirin ve hatta her karesini durdurup fotoğraf yapıp duvara asın.
Zamanında oldum. Ve dolu dolu beş yıl sürdü. Görmeden aşık olunmaz demeyin. Onu ilk sekiz ay sonra görmüştüm. Fikirlerine, yüreğine aşık olabilirsiniz.
Bu kaçıncı seviye yalnızlık? Bu devirde görmediğin biriyle nasıl sevgili olabilirsin ki? Görmek istemesen bile görüyorsun lan. Ancak karşı tarafın kendini ısrarla göstermemesinden kaynaklı olabilir. E bu da özgüvensiz bir insan olduğunun kanıtıdır. Bu denli kendine güveni olmayan bir insanla da kim neden sevgili olsun değil mi?
Belki de kız çok çirkindir.
resime ilgisi ve yeteneği yoksa illa resim çiz göreyim demem. ama çehresini görebilmek adına fotoğrafını isterdim sanıyorum.

(kimle nerede böyle bir sevgili olma durumu olur ki? önce görüp tanıyıp sonra zamanla sevgi beslemeyecek miydik? )
Sonra karninin sol tarafi kesik bir kuvette uyanma da kardes.
Hıhı bizde seviyoruz o filmi ama bu kadar abartmıyoruz.
Bir yazar.
Olmam.
Arkadasligin suyu mu cikti arkadas oluruz iste.
Sevgililik cok farkli bir sey.
Yani fiziken sevgili olabilmek için en azından yanyana gelmek lazım, öbür türlüsü sanal bir şey olur.

Yani mümkün olmayan şey.
Bilemiyorum , güvenemiyorum da .
Oldum. Hatta bendeki nasil bi kafaysa iliskimiz suresince resmini gormedim bile. Buna ragmen cok yogun duygular yasadim. Sanirim ergenligin verdigi bi aptallik. Sonuc olarak simdi donup baktigimda koca bi hic hersey. Trajikomik olan ugruna gozyaslari akittigim kisiyi hala bilmiyorum. Bu da kendimi baltalamak istememe neden oluyor. Sizin durumunuz bu kadar vahim olmayabilir ama yine de boyle bi riske girmeyin. Guzel seyler hissediyor olabilirsiniz. Ama ilk bulusmada onu begenmediginizde kendinizi kotu hissedeceksiniz. Hic gerek yok. Basitlik iyidir. Bol bol foto atin ve isteyin arkadaslar.