1. 1.
    bbc world ekibinden tariq zaidi'nin güçbela görüntüleyebildiği ender kuzey kore fotoğraflarından oluşan bir albüm. kuzey kore'de zor koşullar altında yaşıyor olsalar da büyük düşünen globalist gençlerin olduğunu belirtiyor ve vurguluyor zaidi. çin sınırındaki dandong üzerinden kuzey kore'ye giriş yapan zaidi, rusya'yla olan sınır eyaletleri de dahil olmak kuzey kore'deki 9 eyaletten 8'ini ziyaret ettiğini ekliyor.

fotoğraflar çoğunlukla yetiştirme yurtlarındaki, bakımevlerindeki, sağlık ocaklarındaki, okullardaki ve aileleriyle beraber yaşayan çocuklara ait. kuzey kore'nin geleceği olacak ve geleceği şekillendirecek bu nesilleri yeterince iyi donatmak için çabaladıkları aşikar. kuzey kore'nin yüzlerine bir daha bakmanızı rica ediyorum, dostlarım. bu yetenekli ve genç insanlar, diktatörlük rejimi altında kısıtlanıyor olsalar da başarmayı bileceklerdir. ve şüphesiz, kuzey kore, bir gün eskisi gibi demokratik bir ülke olacaktır.

devrimin ayak seslerini duyar gibiyim...

kaynak:

https://www.bbc.com/news/world-asia-47301318
    3 -1 ... wordsimit
  2. 2.
    kore demokratik halk cumhuriyetinde ki demokrasi 21 yüzyılın emek demokrasisidir.

proleterya diktatörlüğü tam anlamı ile uygulanmakta olup gerçek işçi sınıfı demokrasisi hayata geçirilmektedir.

kore'de her çocuk em iyi eğitimi almaktadır .

bbc'nin fotoğrafları çok daha fazla ,ben hep çocukları öne alırım bir ülkede.

bakın bütün çocuklar sıhhatli ,üstleri temiz . çoğu enstrüman çalıyor müzik yapıyor san'at faaliyetleri gösteriyor.

askerleri dahil herkesin üstü başı düzgün ,herkes gülüyor bir gülmeyen askerler.

bakıyorum polisler iş bile düşmüyor sokaklarda araç yok bisiklet çok fazla motosiklete bile ilgi yok.

fazla değil apartman tipi yerleşimlerden ve yollardan 200-300 metre uzaklaşıyorsunuz her yer yemyeşil.

marketlerde ihtiyaç kadar ürün var .

yaşlılar rahat.
    hele ki yaşlı akrabalarını yanlarına alanlara devlet + imkan sunuyor 3+1 hata 4+1 ev veriyor.

fecebok ,tviter yokmuş,vallahi bana ne ben kullanmıyorum zaten.
    1 ... baris hemen simdi