bugün

(bkz: lazy pigeon) adresine taşınan 2. nesil yazar..
her cümleden sonra 'yei yei yei yah' diye söylenmesi gereken güzel bir şarkı.
Birgün belki hayattan,
Geçmişteki günlerden
Bir teselli ararsın,
Bak o zaman resmime,
Gör o akan yaşları.

sana yazdığım şiirlerin altına adını yazsan da; alkışlıyorum ben seni her sahneye çıktığında... sen görmüyorsun beni, o kadar insanın arasında... yazan olmasa da yazdıran süsü verip teşekkür ediyorsun yine de! biliyorum; o resmin kaldığını... yırtamadığını, gecelerce onunla konuşup, ağladığını...

Benden sana son kalan,
Bir küçük resim şimdi,
Cevap veremez ama,
Ağlar yalnızlığıma.

şiirlerim senin olmuş, tenine zaten hiç sinmemiş kokum... başka kollarda, bir gözünün ucuyla o resme baktığını biliyorum... onun, sana yüz çevirdiğini de...

Ve işte arda kalan
Bir avuç anı şimdi,
Koyup da bir başıma,
Bırakıp gittin beni.

ben hala şiir yazıyorum, sen varmışsın gibi... onları da alabilirsin, bir gülüşün yetiyor telife, biliyorsun... ama o kadar iyi değil artık, bunu da bilmelisin... senin unutmaya çalıştığın anılardan, ancak bu kadar çıkıyor... tekrar ediyorum artık kendimi, satırları anlamlandırabilmeye çalışırken... gelsen, gel sen! ama gelmesen, gelme sen! ikilemlerde boğuluyorum işte! sonra depresif monologlara dönüyor hayatım...

Sen yalnız değilsin,
Biliyorum, nerdesin.
Bu üzerdi beni,
Yaşasaydım ve görseydim.

biliyorum; yırtamadın o resmi! yalan söyledin her zamanki gibi! köpekleri de öldüremedin! biliyorum; kalabalıktır yanın! hatta geniş zaman kipini siktir et; kalabalık yanın! ama sen de farkındasın; ışıklar sönünce o kalabalığın ne kadar da alık olduğunun! karanlıkta görmesinler diye, gizli saklı ağladığını da biliyorum... karanlıkta o resim yüzünü görmesin diye ağladığını biliyorum...
o resmi; benim gibi yırtıp atamayacağını biliyorum...
çok güzel bir cem karaca şarkısıdır, her daim dinlenir ve asla eskimez dediğim şarkıdır.
Özhan Özal & Ysn Kls arrange 2009 Mix ile piyasada bomba etkisi yaratan şarkı. şarkı adını "duvardaki resim" olarak adlandırmışlar, orada hata yapılmış. sanarsın ki cengiz kurtoğlu söylüyor. neyse adı değil, işlevi önemli.

bu gazla yaza kadar devam edip, yazın her mekanı sallayabilir.
(bkz: resimdeki gozyaslari)
cem karacanın güzel bir şarkısı.
teoman söylerken sanki acelesi varmış gibi söylediği cem karaca parçası. cidden aceleyle yapılmış da eksik bir şeyler var sanki. heyeyeyya....
her önüne gelenin söylediği ve birçoğunun içine ettiği güzel parçadır. kimse de demez ne haddine diye.
cem karaca nın en etkileyici eserlerinden biri olup, aynı zamanda en bilinenleri arasındadır efendim.
cem baba'nın sesinin yaşlandıkça güzelleşmiş olduğunun kanıtıdır. ağır roman için düzenlenmiş olanı attila özdemiroğlu imzalıdır. filmden karelerle hazırlanan harika video ise ömer faruk sorak'a aittir. ülkemiz sınırları içerisinde yapılmış en güzel müzik eseridir.
Birgün belki hayattan,
Geçmişteki günlerden,
Bir teselli ararsın.
diye devam eder.
cem karacanın seslendirmiş olduğu muhteşem bir şarkıdır.
şu aralar sanırım bi dizinin tanıtımında kullanılan ve tam moda girecekken insanı sap gibi yarıda bırakan, eski versiyonu da ağır roman filmiyle beraber kaydedilen yeni versiyonuyla da harika olan muhteşem cem karaca eseri. ve sanırım yıllar geçse de kimse cem karaca'nın bu şarkıya, en karizma ve en saf haliyle "birgün belki hayattan" diyerek başlayamayacak.
Club mix'i fena olmayan cem karaca şarkısı. klibi izleyince "ağır roman" filmini tekrar izleyesim geldi.
Her dinlenildiginde 'melenkoli' bir biçimde ve tüm içtenlikle söylenir.parça bitince aslında öyle birisi olmadığı hatırlanır.
cem karaca'nın mükemmel şarkısı. (plağı da var arşivimde.)
Küçük iskender'in "...sonra fotoğraflar, ah çok hoş, elbette o mükemmel fotoğraflar. renk renk, çeşit çeşit, insan insan, düşman düşman fotoğraflar. topluca otururken, içki içerken, grup seks takılırken, hususi sevdaların o “sözü geçmese iyi olacak, mayonez alır mıydın ” tipindeki sohbetlerinde çekilmiş, arşivlenmiş, çerçevelenmiş fotoğraflar! deklanşöre basanın, karşısındaki topluluk içinde olamayışının da hüznünü, burukluğunu taşıyan o canım fotoğraflar! kestim kendimi. kestim kendimi, çıkarttım fotoğraflardan..." diye devam eden cümlelerinin sağlaması.
geçmişi çağrıştırmasının yanında bana aşırı şekildede ağır roman filminin esrarlı havasını anımsatan mükemmel şarkı.
barış akarsu ve teoman ın da farklı bir renk katarak yorumladıkları cem karaca şaheseri.
cem karaca'nın şahane eseri. cem karaca'dan sonra şu ana kadarki en iyi yorumu yusuf uğurer tarafından yapılmıştır.

http://www.youtube.com/watch?v=iCMCa3KRskE
Çok sevilen bir Cem Karaca Şarkısıdır.

başka bir şarkısı için;

(bkz: Herkes gibisin)
içten, samimi bir şekilde şarkı söylemenin ne demek olduğunu taa 70 lerde göstermiştir. şüphesiz cem karaca'nın en sevilen parçalarındandır.

70'lik cover dinlemek için...
http://www.youtube.com/watch?v=HkE-7zSHrxg
bu şarkıdan daha fazla sevebileceğim bir şarkı arıyorum, yok. nickimi değiştirdim, bundan kurtulamıyorum.
(bkz: bilen bilir)
edit:illa ki 1968 versiyonu
gece gece insanın içine oturan cem karaca parçası.
sen yalnız değilsin biliyorum nerdesin kısmına bağırarak eşlik etmekten pek memnun olduğudum bir cem karaca şarkısıdır.