bugün

resimle uğraşan her insanın derhal farkına varabileceği realite.

abi resim ne ya! tablo, boya nedir allasen! resmi niye yapar bir insan? ne boka yarıyor resimler? insan niye resim sergisi gezer anasını satayım? resim olmasa ne kaybederdik bugün? resmi olmayan insan derbeder midir?

elbette, burada bahsettiğim, insan eliyle çizilmiş ve boyanmış saçmalıklardır. ayrıca, bir insan niye resim yapar bilemiyorum. millette ne kadar boş vakit varmış ya! dünya bu kadar hızlı dönerken; insanlar değişirken, resim saçmalığıyla da vakit öldürebilmişler.

bakın resim, boş adam saçmalığıdır. akıllı adam işi değildir. bir tane la jakond çizip, gülüyor mu ağlıyor mu, altın oran var mı; nasıl bir çalışma yapılmış diye incelemenin kimseye bir faydası yoktur. zaten herhangi bir resme bakan alelade insan ondan bir bok anlamaz. çünkü anlaşılacak bir şeyi yoktur. adamın biri boyayı serpmiş, al resim.

herhangi bir manzarayı anlatan ya da portre olan resimler de böyledir. özellikle, günümüzde, fotoğraf teknolojisi bu kadar gelişmişken resim yapmak, resimlere bakmak; resmi merak etmek daha da absürt gelmektedir.

şunu yapana kadar, çevrenizdeki düşkün insanlara yardım edin derim ben. bir tabloyu renklere boyamak, figürler çizmek insanlığa bir bok kazandırmaz; hayal gücünü bile geliştirmez. gereksizlik abidesi ve kuskunç bir durum bu, ehe.
Doğru bir önermedir. Baksana Leonardo Da Vinci'ye bi baltaya sap olabilmiş mi ? Van Gogh desen kulağını kesmiş böyle gider bu.
Bu başlık kahvede atıp tutarak ülkeyi kurtarmaya çalışmaya benziyor. (bkz: bırak bu işleri recep)