bugün

Gerçekten yatarak para kazanan öğretmenlerdir.
Herhalde ülkemizde amacından bu kadar uzaklaşmış başka bir üçlü meslek gurubu yoktur. beden eğitimi dersinin asıl amacı çocukların çeşitli sportif faaliyetlere karşı ilgisini arttırmak onları bilgilendirmektir peki mevcut durum ne? Sal çocukları bahçeye ne bok yerlerse yesinler..
Müzik dersinde amaç çocuklara temel notaları müzik aletlerini tanıtmak vs. vs. dir peki olan ne? Adam alır sırtına bir org sınıfa girer size ne çalayım çocuklar? Gesi bağları hocam dıtdırıtır.
Resim dersi de aynı şekilde bakın çocuklar bunu ben çizdim nasııl? Voaoaw hocam..
Bu üçünün yatacak yeri yok net.
Mesai arkadaşlarım. bir matematikçi olarak bir sınıfa ben en az 5 saat girerken o sınıfın şımarığıyla kopuğuyla her gün yüz göz olurken bu arkadaşlar sadece haftada bir saat bilemedin iki saat girmektedir. Şu an ki okulumda da benden fazla ek ders almaları cabası.
öğretmenden sayılmazlar.
kalk kızım bir şiir oku. aferim 5.
bu çizdiğin cin ali mi? aferim 5.
3 tur koşun bahçede. hepinize 5.

sistem leş.
Gerekli eğitimi hem vermeyen hem de veremeyen öğretmenler. Müfredata konulmadan bir şey yapabileceklerini sanmıyorum. Adamakıllı eğitilmiş çocuklar görmek istiyorum ölmeden önce, gerçekten.
Genelde Jeep falan kullanır bunlar.
En rahat mesleklerden. Evet.
Ya buraya bu meslekleri beğenmeyip atıp tutanlar sanki soğuk fizyon üzerinde çalışıyorlar. Sizlere kötü örnekler denk gelmiş olabilir ama bu mesleği yapanların tamamına bu şekilde atıp tutmanıza fırsat vermez. Attığınız o kadar belli ki haftada 1-2 saat derse girip ek ders ücretini benden fazla alıyor demiş. Benim bildiğim ek ders ücreti maksimum ders saati dolduktan sonra alınan birşey.
Kendi yaşadıklarımdan yola çıkarak ta şunu anlatabilirim. Lise yıllarımda voleybol için bir liseye geçiş yaptım ve bu lisenin takımı ile dünya 2. si olduk. Pek matematik öğretmenlerinin payı yoktu bu işte maalesef ama beden eğitimi öğretmenleri bir taraflarını yırtıyorlardı.
Benzer şekilde bir sürü müzik öğretmeni şarkıcı & grup için ön ayak olmuştur.
gereksiz. bunlara bir de rehber öğretmenleri katabiliriz.
Karşıma çıkanlara dayanarak yaptığım gözlem hepsinde bu derslerin önemsiz muamelesi görme kaygısı var bu yüzden notla ve öğrenciyle kafayı bozuyorlar.
kadını erkeği hepsi birbirinden dallamadır.
kendilerini bir nane sayarlar ama hiç bir nane değillerdir.. evet
hele de şu beden eğitimi hocaları yok mu ne işe yararlar anlamam hiç bir şey yaptıkları yok.. öğrenci eşofmanlarını giyer bahçede oyalanır, öğretmende odasında kurulup bir yandan çayını içer bir yandan tam gaz dedikodu.
ilkokulda da beden dersinde çöp toplatıyorlardı hay sizin gibi hocaların.
aslında branş anlamında çok değerli üç alana sahip olan ama ülkemizde bir icraatleri olmayan öğretmenler grubudur. müzikten anladıkları blok flütle ''caddelerde rüzgar'' çalmak (en azından benim zamanımda öyleydi), beden eğitimi'nden anladıkları ise sadece futbol turnuvası (onu da halı sahada yapıyorlar zaten) düzenlemekten ibaret olan bir anlayışa sahibiz. işini hakkıyla yapana da enayi damgası vuruluyor. yatacaksın ki öğretmen olduğun anlaşılsın.
Kendi adima konusmak gerekirse okula gore degisendir.
Ozel okula gittim! beden dersinde 20 tur kosturur sonra voleybol maci yaptirirdi hoca
Muzik dersinde hatirla sevgili ve hasretinle yandi gonlum muziklerini ve o tarz muzikleri flut org gibi seylerle caldirirdi.
Resimde ise her hafta resim cizerdik hoca cizmeyenin notunu kirardi.

Allahtan lisede muzik resim filan islemedik bedende kafamiza gore takiliyoduk.
En fazla maasi alan ogretmenlerdir.
Diğer öğretmenler yılın 6 ayı tatil yapiyorsa bunlar yılın 12 ayı tatil yapar.
sanat derslerinin öğretmenleridir.
Bunları asacaksın evet.
her sene herkese beş vermek zorunda kalan, kimsenin sallamadığı, hiç bir hedefi olmadan işe gelip giden insanlar.

çok üzülüyorum durumlarına valla. çocuk bakıcısından halliceler.
Yata yata para kazanan tayfadır.
Başlığa bakılırsa cumhuriyetin ilk yıllarında yapılan sanat ve spor atılımı sonraki yıllarda hatta bu yıllarda dibe vurmuş. Ne yazık ki sanat olmadan sanatın yaratıcı düşünce yapısı olmadan , doktor sadece doktor, mühendis sadece mühendistir ilerlemez yenilik yapamaz yapılanı öğrenir! Spor disiplini olmadan sabırla bir araştırmanın veya yeni araştırma veya işin sonuna gidemez . Şimdi sallıyorsun diyenlere örnek olarak bakın yurt dışında iyi bir üniversiteye yerleşmek için sanat veya spor bursu isterler sebebi ne sizce ?
ulan ben kariyerimi mühendislik okuyarak sürdürmek istiyorum. Görsöl sönötlör benim ne işime yarayacak. vallahi saçmalık. isteyen ek ders olarak alabilse süper olur. kodlama dersi neden yok mesela?!
türkiyede ne işe yaradığını anlamadigim öğretmenlik grubudur.
bedenciler:yıllarca sağa dön sola dön sonrada Dağılın .kızlar voleybol erkekler futbol oynasın.

müzikciler:yıllardır yaptıkları şey blok flüt Çaldırmak.
flütu çal dersten geç

resimciler:onlarda aynı bok.
Yıllardır çocuklara ev,güneş,deniz cizdirmekten baska ne yaptırdıniz.

ondan sonrada çocuklarımız yeteneksiz,beceriksiz.
bir boka yaramayan çocuklar.
Sanattan, spordan uzaklaştırılıp, beyinleri, işe yaramaz bir dolu çer çöple doldurulmaya çalışılan, duygularını, yaratıcılığını bastırarak ebleh kıvama getirilen güruh için, fasülyeden öğretmenlerdir.
Aydın ve uygar ülkelerde değer gören, öğrenciye, kendiyle tanışmasını sağlayan eğitim neferleridir.
Anlayana!
Ne işe yaradıklarını kendileri de bilmiyor. Boş yere para veriyor devlet bunlara. Evet.