1. 19.
  öğretim yıllarında taşınmak istenmeyen, resim dersinde açılıp 1 hafta boyunca bir dahaki derse kadar kapalı kalan, ders olmaktan çıktıktan sonra bunalan bünyenin ilacı adeta resim defteri.. öyle kırıldıkça, bunaldıkça, aşık oldukça, birine özel bir hediye vermek istendiğinde koşulan yer.
  ... cilekrazzi
 2. 18.
  ortaokul yıllarında resim defteri değil, bir klasör kullanılırdı. rengarenk klasörler. kopya çekmeye baya elverişli olurlardı. klasörün kapak kısmına kopyalrımızı yazardık. sınav öncesi hocaya sıranın kullanılamaycak derecede hasarlı olduğunu söyler, resim klasörünü kağıdın altına koyabilir miyiz diye sorardık. adam nereden bilsin resim klasörüne cevap anahtarını yazdığımızı. ardından bu kapağı açar, cevapları yazar, hiçbir şey olmamış gibi tekar kapağı kapatırdık.
  2 ... adini unutan adam
 3. 17.
  (bkz: paint net)
  ... ee caylar kimden
 4. 16.
  mahrumiyet yerindeki çizgili defterine resim yapan öğrenci için harika bir defterdir.
  ... simardi kilitlendi dondu kaldi
 5. 15.
  (bkz: çöp adam cenneti)
  ... puldüşü
 6. 14.
  beden eğitimi derslerinde de öğretmen eksikliği yüzünden resim dersi yapmak zorunluluğunda kalınınca taşımanın daha cok ıstırap verdiği defter. ben içine şiir yazardım o ayrı bir şey.

  --spoiler--
  her şey yapılabilir
  bir beyaz kağıtla
  uçak örneğin uçurtma mesela
  altına konulabilir
  bir ayağı ötekinden kısa olduğu için
  sallanan bir masanın
  veya şiir yazılabilir
  süresi ötekilerden kısa
  bir ömür üzerine.
  --spoiler-- *
  1 ... dus pesinde dus pesime
 7. 13.
  ilkokulda, sabah çanta hazırlanırken, ilk önce koyulan, allahın her günü okula götürülen defter.
  ... bylait
 8. 12.
  resim ile uğraşan kişiler için en vazgeçilmez defter çeşitidir. kendi içlerinde de yapılacak resime göre ayrılan (kağıt çeşiti, gramajı bakımından) benim için olmazsa olmazlar arasında yerini almış olan bol bol çalışma yapmamı sağlayan defter.
  1 -1 ... marla singer
 9. 11.
  (bkz: resim kagidi)
  ... iktidarsiz tecavuzcu
 10. 10.
  eğer insan bu defteri amacına uygun olarak kullanıyorsa*, resimlerine kendi duygularını da kattığından, günlük kadar insanın özelini kapsayan defter.
  ... tazmaniann