bugün

kendindeki olumsuzları gözlerinden bilen ve kabahati gözlerinde arayanların girişmiş oldukları teşebbüs. birçok sebebi vardir;

- sevgili yapmak için.
- güneşe bakarken ağlamak için.
- dünyayı farklı gormek için.
- farklı olmak için.
- kendini bişeye benzetmediği için.
- sıkılmiş olabilir kara gözlerinden.
lens takmak saglık sorunlarını gözardı edersek bir eziklik olduğuna göre renklisini takmak ikinci ezikliktir.
bir insanın kendi güzel göz doğallığını iradesi ile kaybetmesinden başka bir şeye yaramaz. yapay oldukları o kadar belli iken takılması neye ve kime ispat amaçlıdır, tartışılır.
şeffaf lense alısanların zorluk cekecegi lens türüdür. gözü yorar, oksijen gecirgenligi yoktur ve seffaf lense oranla görme kalitesi düşer. dikkat edilmesi gereken noktalar, 8 saatten fazla kullanılmamalı ve kesinlikle lensle uyunmamalıdır.
özenmenin sonucudur başka birşey değil.
(bkz: van kedisi görünümüne sahip olmak)
2 hafta uğraştığım, sonucunda kilolarca gözyaşı ve nefret bıraktıran nesne.
kendi göz renginden farklı renklerde lens kullanıp, kendini olmadığı bir şey gibi gösterme eylemidir.

gözleri bozuk olmayan insanların da renkli lens kullandıkları görülmüştür.

ben bir şey demiyorum bu insanlarla ilgili, çok canlar yanabilir çünkü. yani her şeyin bir sınırı olmalı.
insan gözünü ,bombesiyle "oha lan gözü dışına taşmış" paniğine sokabilir.

sahtekarlık.
keşke sevişirken sütyen gibi o da çıkmak zorunda kalsaydı, kahverengi gözlü şeker kızlarımız "ay inanır mısın gözlerimi yeşil sandı1 diye göt atıp dolaşmazdı.

kahrolsun retina pezevenkleri!
bilmiyor ki gözüne ne kadar zarar veriyor,önemli olan görsellik başka bir şey düşünmüyor.
Gözleri bozuk olup da lens kullanan kişinin olmuşken renkli olsun mantığıyla giriştiği eylemdir. Şahsen bu istisna dışında kullanılmasında yarar yoktur. Adı üzerinde renk ve zevk meselesidir.
kendi göz renginden hoşnut olmayanların başvurduğu yöntem.
göz bozuksa takılması gayet normaldir.
birde gözleri siyah olanlar mavi lens takarlar oda çok sahte durur.
herşeyin doğalı güzeldir.
gözler de sahte olduktan sonra, insan neye bakıp inanmalı demiş biri.

yalın'ın sözler sahte diye şarkısını gözler sahte diye diyince de bu başlığa uyuyor aslında.
sahte,sahte gözler sahte.
kalp yenik akıl kanmıyor,gözler sahte.

(bkz: çok saçmalamak)
şeffaf lensten daha kalitesiz olduğu için sonuçları göz yorgunluğu ve baş ağrısı olacak eylemdir. ayrıca seçilen renk açık mavi, turkuaz falansa feci şekilde yapay durur.
(bkz: renksiz lens takmamak)
gözleri bozuk olan insanların gözlüğe alternatif olarak kullanabilecekleri ince tabaka halindeki görüntüyü netleştiren aracın renkli olanını takmaktır. göz sağlığına negatif etkisinin yanında herkese de yakışmayandır. bazılarında o kadar sırıtır ki koyun gibi görünürler.
genelde bayanların tercih ettiği lens türüdür. etrafa kurbağa gibi bakmalarına sebebiyet verir.
(bkz: capsimi koyuyorum cicişler)
Bazıları hergün taşır.
Hatta bir yerden sonra kendi göz renkleri sanılır.

Ama Hoş değil... Kalıcı olmayan hiç bir şey hoş değil...

Çıkardıgında sen yine aynı sensin. Bu beni manevi anlamda daha da dibe indirirdi bilmiyorum. *
takımının renklerinde taktığın zaman çok komik olan olaydır.
Tanidiklarimin hicbirinde dogal durmayandir. Ya kayiyor ya altindan kendi gozu gorunuyor...
Hayir yani ben de isterdim soyle iri mavi gozlerim, uzun sari saclarim olsun. ama bu kadar yapaylasmaya gerek var mi? simdi ben sacimi sariya boyasam ya da lens taksam 'cakma' olmaktan oteye gidebilecek miyim? her ne olacaksam once kendim olmayi yeglerim.
göz rahatsızlığı olan biri için yapılması gereken bir davranıştır. lakin rahatsızlığınız yok ise, göze zarar verme gibi bir durumunuz olabilir. bu da çok tehlikelidir.