bugün

renkli gözlü insanlar her daim ortamın en alımlı çalımlı, en ben bilirimci havası içerisindedirler. (kendi çaplarında tabiğğ) sanki kendilerinin yapım aşamasında "mavi olsun yeşil olsun da 5 kuruş fazla olsun" denmiş gibi. diğerlerinden pek bi'farklı olduklarını düşünürler. hatta masum köylülerin aktardığı bir habere göre kahverengi gözlü insanları aleni olarak küçük düşürmeye, başlarına vurup ellerindeki her türlü zerzevatı almaya bile başlamışlar. nazar etmeleriyle de bilinen renkli gözlü insanların genç yaşlı demeden kem gözleriyle ortalığı darma duman ettiği ise su götürmez bir gerçek.

gelin canlar bir olalım! gün, renkli gözlü insanlara dünyayı zindan etme günüdür! gün, kahverenginin tüm ihtişamını sergileme günüdür! şüphesiz ki içimizde lens denen gavur icadına para yatırıp onlara özenmeye başlayanlarımız var. hadi diğerleri doğuştan egosu tavan yaparak geziyor da sana ne oluyor kafferengi gözlü kardeşim, canımıniçi, iki gözüm..fakat hiçbir şey için geç kalınmış değil. birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın olduğu şu günlerde nazara inanmıyorum ama bir boncuk var. en mavisinden!*
iktisadın temel prensiplerinden biri olan "az olan kıymetlidir" yasasının insan yaşamına farklı bir yansıması sonucu ortaya çıkan doğal bir durumdur.Haklılardır. Zira az olan kıymetlidir.
(bkz: yaratılış hediyesiyle övünme ezikliği)
kahverengi gözlü insanlarda rastlanmayan durum. kahverengi renk değil mi canlar?
yanlış önermedir;
zira mavi gözlü olmama rağmen, birisi göz rengimi sormadığı sürece hiç bir zaman gözümden bahsetmem.
tanımda geçenin kişilik eksikliği ile alakası vardır. başka açıklaması yoktur.
efendim nacizane kültürel hazinemde renki gözlerin aslında teee ne zamandan kalma bir gen bozukluğu olduğuna dair bir bilgi mevcuttur.yani bir zamanlar aslında herkes kahverengi gözlü iken gözdeki bir biyolojik bozukluk sebebiyle renkli gözler oluşmaya başlamış. hatta burda zırvalamadan önce kanıt niteliğinde bir link de aradım lakin bulamadım. yani dediğim şey şudur ki; vurun namıssızları. *

ayrıca o gen dediğim şey kromozom, dna ya da bilimum başka biyolojik kavram da olabilir hatamı mazur görünüz, zira en son fen dersine bundan 5 sene önce girdim.*
türkiye de olağan durumdur.
renk var renk var şimdi. bir çiğ yeşil ve mavi gözlü olanlar var. bir de koyu mavi ve yosun yeşili gözlü olanlar var arkadaş. bu koyu renklerde oldukça nadir bulunduğu için ister istemez dikkat çeker.
dikkatinizi çekmesin kardeşim. benim gözlerim yosun yeşiliyse sana ne ? değil mi ama? ben bunu övünme kaynağı yapmıyorum. karşımdaki insanların ilgisinden sıkılmamdan kaynaklı ukalalık tripleri atıyorum. *
sahip olmayanların, sahip olanları nimet diye görmesinden kaynaklı olaydır. arkadaş biz çıkıpta "gözlerim çok güzel" demiyoruz. siz diyorsunuz "ne güzel gözlerin var, keşke benimkiler de öyle olsa" diye. sonra da çıkmış böyle diyorsunuz. yaptığınız ayıp.*
"renkli gözlü insanlar" kanımca yanlış bir cümledir. mavi, yeşil renk de kahverenginin götü patlıcan mı?
renkli gözlü bir insan olarak şunları söylemek istiyorum..
evet haklısınız kendimizi çok beğeniyoruz.. hani sonuçta kim siyah beyaz-tv izliyor ki bu dönemde.. allah belamızı versin de içimizdeki bu ego yerin dibine inse.. bazen aşağılık gibi renkli gözlü diğer arkadaşlarımla bir araya gelince kahverengi gözlüleri aşağılıyoruz.. 2. sınıf insan diye.. asıl biz ikinci üçüncü hatta 100üncü sınıf insanız.. hatta insan değiliz.. bir kertenkeleyiz.. bir de gözlerimiz çok lanetli.. birşeyi kıskandık mı kesin o kişiye ya da nesneye bir hal oluyor.. lan gözümü aldıracam laaan..
(ben de kahverengi gözlüyüm)
" gözlerin güzelmiş" sözünü sık duyduğumuz ve " benim dedemin de gözleri renkli, seninle evlensek çocuklarımız renkli gözlü olur mu? " sorusuyla karşılaştığımız için normal olan durumdur. renkli göz mutasyondur. x - meniz olum biz mutantız.
öyledir. neden bu kadar abartılır. insanlar tonla makyaj yaparken sadece bir rimelle sokağa çıkmanın keyfini yaşarsın. kendiliğinden renkli bir yüzün vardır zaten.
cidden var böyle bir durum mavi yeşil veya daha açık tonlarda göz rengine sahip bireyler kendilerini kutsanmış sanıyorlar.

gözünüz güzel diye siz de güzel olacak değilsiniz bi kendinize gelin.
Renkli göz insan için nimettir.
Renkli göz bende hiçbir şey ifade etmiyor. Gözle alakalı önemli olan şey bence bakış.
(bkz: yürüyen ego)
Yıllarda kanaatinde olduğum düşünce.
sanki bi kıskançlık seziyorum
renkli göz ayrıcalıktır
hele yeşil göz efsanedir.
Toplam nüfus içinde sadece 2%-%3 görülen bir mavi gözlü olma durumu kendi içinde değerlidir.

(bkz: az bulunan şeylerin değerli olması)
yani o kadar değil ama güzel duruyor mavi ve yeşil göz şimdi. ben burdayım yapraam diyor resmen.

canım mavi gözlerim.
Sayısız lens alıp, mavi ve yeşile ergenlik dönemimde aşırı takıntılı biri olarak söyleyeyim geçiyor arkadaşlar o heves taa bi size bir kaç kişi ''ya kendi gözlerin da hoş'' diyene kadar. Ama yalan yok Allah vergisi mavi gözleri çok kıskanıım çok ey gidiiii harbi nimet galiba ya .
Kendini bulunmaz hint kumaşı sanması durumu.

Oysa bilmiyor ki garibim lens denen bir şey var.