bugün

innovasyonu başkasından geldikten sonra yüzde yüzü senin olsa ne olur. .
aracın ekonomik değerinin %50'sinden fazlasına tekabül eden parçanın o ülkede üretilmesi halinde yerli üretim (made in Turkey) damgası vurulabiliyor. Clio4'te bir sıkıntı yok. Keza Megane Sedan da %50'den fazla ancak bundan sonraki modellerde daha fazla elektronik parça olduğu için aracın değerinin %50'sini bulmak daha da zor olacak.
Bu kadar uzun şundan yazdım;
arabanın fiyatı 100.000 liradır diyelim, bir parça yaparsın 60.000 liralık parçadır. arabayı tek başına bile yerli yapar.
üretmekten vazgeçmememiz lazım. başka bir çıkış yolumuz yok.

Bu arada ana sanayi ve yan sanayi hakkında bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan arkadaşlara arzu ettikleri zaman bilgilendirme yapabilirim. kötülediğiniz gibi değil kalitemiz.
bu "ehi ehi, ama motoru yerli değil kiii" kafası hiç değişmeyecek arkadaş.
sen uretmiyorsun sadece montajını yapıyorsun neyin kafası bu birader?
dün hyundai sitesinde de aynı logo vardı.

küney gore bizi kıskanıyor.
yerli montaj.
sizin ülkenizde kurulu olan bir fabrikada üretiliyor ise sizin malınızdır.

Zira çalışan işçi sizindir, çalışan mühendis sizindir,yan sanayisi size aittir, lojistiği size aittir, kullandığı elektriğini, suyunu, doğalgazını ücreti mukabili siz temin edip vergisini siz alıyorsunuzdur.

Salaklığın lüzumu yok bu ilerici kafayla olanı da kaçıracaksınız.
Dünyada artık hangi şirket yerli ki daha geçen hafta ford un ceo su trumpa kafa tutuyordu amerikaya fabrikalarımızı taşırsak rekabet edemeyiz amerikada üretmektense kapatalım daha iyi diye. Yani bu yerli mevzuuna çok da takılmayın zaten paranın asıl gezdiği sektör üretim değil finans ve hizmet sektörü artık siz buraya atın elinizi. ..
bu mantıkla iphone da çin malı.
Ulan en küçük vida bile dışarıdan geliyor nasıl yerli üretim.