1. 1.
    bir istektir.
    yav arkadaş şimdi fransız estetiği dünyaca kabul edilmiş bir gerçek.
    ben de bu tadın farkına varmışım. yeminle diğer arabalara bindiğimde tanka binmiş gibi hissediyorum. estetik yok, uyum yok. konsol kalk gidelim diyor, direksiyon, b.k yeme otur diyor.
    işte bunlarla karşılaşmamak için, şöyle;
    180 bg, 2000 motor
    6,2 yakıt tüketimli
    içi çok az ve kaliteli plastikli,
    deri döşeme
    sürüş yardımcı destek üniteleri tam olan

luks araç yapsa da alsak.
    1 -7 ... pilotmont 1
  2. 2.
    yapıyor aslında da türkiye'de yok.

not: renault özelinde değil, fransız olarak.
    1 ... zeki muren in got fircasi
  3. 3.
    aslinda kendi sinifinda lüks araclara zaten sahip olan renault´un, yine lüks arac üretmesini arzulamaktir.

(bkz: renault talisman)
    (bkz: renault alaskan)
    2 ... kultursuz dinazor
  4. 4.
    talisman maalesef alman ekolünde bi araç. tank gibi
    denedim yok açmadı. zerafet sıfır.
    renault 607 duymadım görmedim. gooogle de öyle diyor.
    alaskan sa arazi jipi.
    ... pilotmont 1
  5. 5.
    Megane 4 türkiye satışında, dış tasarım eskilere nazaran daha şık görünümlü olsa da, iç dizayn yine sınıfta kalmıştır. 2018 yılında hala iç dizayn ve kokpit dizaynında bu kadar amatör olunması gerçekten çok enteresan.

2008 model honda civic aracım çok daha donanımlı ve konforlu.
    2 ... nuktedan
  6. 6.
    fabrika çıkışlı lpg takılı olsun. lüks araç alacağız amk bir de ona tüp taktırmakla uğraşmayalım.
    1 ... no god no master
  7. 7.
    megane 4 diye bişey yok ya da renault resmi sitesinin bundan haberi yok. bulamadım
    istektir.
    -1 ... pilotmont 1
  8. 8.
    Beyaz toros diye bir şey var kardeşim. Makam aracı sınıfında bir araç içi geniştir.
    2 ... beyaz baretli mehmet aga
  9. 9.
    yüzde 206 vergi ödediğimiz için alım gücümüz yok.
    2 ... saldirayterk
  10. 10.
    Renault'un lüks aracı var var da o kadar parayı renault'ya yatırmaya içiniz yanmayacak mı?

Renault alacaksan megane sedan alacaksın.
    Clio, captur, kadjar, symbol.. Muadillerine kıyasla seçmek için tek sebep yok.

Lagunalar güzeldi ancak türkiye pazarında bir türlü tutunamadı.

Talisman ise dediğim gibi klasik renault kullanıcısına pahalı geldi. Tam acaba alınır mı derken benzer görünümde biraz daha ufak ancak yeterli megane sedan piyasaya sürülünce türkiye pazarında üst segmenti talisman'ı adeta öldürdü.

Eskiden ürettiği lüks araçlar dönemine göre çok iyiydi yalnız. Bugün safrane kullanıp da kötü hatırlayan çok az kişiye rastlarsınız. Hatta 90'lı yılların aracı safrane için pek çok bayi çalışanı şimdiye dek üretilen en kaliteli renault yakıştırması yapar. Safrane-omega versusu falan eski tabi gerçekten epey.
    2 ... eylulsabahi