bugün

k1 2003 şampiyonu, 1976 doğumlu zenci sporcu. muay thai ekolünden yetişmiştir. son derece düzgün bir fiziği vardır (mankenlik de yaptığı rivayettir) ve muhteşem tekniği ile son zamanların en ilgi çekici döğüşçülerinden biridir. uçarak savurduğu diz vuruşlarıyla rakiplerinin suratlarını dağıtması pek meşhurdur. 180 kiloluk bob sapp , 220 kiloluk akebono gibi devleri devirmiş olmasına rağmen (kendisi 100 kilodur) mirko filipoviç (ki o da 100 kilodur) gibi bir başka şampiyondan da ne yazık ki güzel bir sopa yemiş (ikisini de çok beğenirim) ve teknik nakavtla mağlup olmuştur. müsabakalarının videoları youtube da izlenebilir.
2005 k1 yarı finalinde ayıboğan semmy schilt ten çok manasızca sopa yemiş ve o aptal ayının şampiyonluğu almasına vesile olmuştur. oysaki ne yiğitleri devirmiştir kendisi. o gün ya sabah karısı başının etini yemişti ya da yine karısı muayyen dönemindeydi ki herhal hiç gününde değildi zatı şahaneleri. bob sapp ve akebono ile olan maçlarını her güzel genç kıza, bizim mirko filipoviç'le kapışmalarını her martial arts meraklısına tavsiye ederim.
http://www.youtube.com/watch?v=4F-5Wpo9oBM
resmi web sitesi;

http://www.remybonjasky.com/
son yillarda eski formundan oldukca uzaklarda dolasan dövüscü. semmy schilt'e de yenilmesi, daha dogrusu bu kadar kolay yenilmesi biraz da bu formsuzlukla alâkali.
işte semmy'nin remmy'i yokladığı meşum görüntüler;

http://www.youtube.com/watch?v=OU3YJ9AHGiA
son iki yilki performansi yerlerde sürünen dövüscü. bu seneki dünya sampiyonasinda ceyrek finaldaki rakibi fas'li cocuga dahi kaybetmis olmasina ragmen hakem yardimiyla yari finale cikartilmis ama yari finalde peter aerts denilen dövüscü karisinda bu sefer tutunamayarak turnuvaya veda etmistir.
k1'in yeni şampiyonu. önce gökhan saki'yi, sonrasında ise badr hari'yi yenerek şampiyonluğu kazanmıştır.
sarışın ve oldukça tatlı bir sevgilisi vardır.
2008 k1 finallerinde önce yarı finalde türk dövüşçü gökhan saki'yi yenmiş, final maçında rakibi badr hari'nin diskalifiye edilmesi sonucu şampiyonluğu kazanmış hollandalı dövüşçü.

badr hari ile bir başka maçta karşılaştığında darma duman olacağı gün gibi aşikardır.
k-1 2009 yokohama gp de (bkz: Alistair Oveereem) adındaki insan azmanını sayı ile yenerek sezona iyi bir başlangıç yapmıştır.
gökhan saki'ye attığı o "tekme-tokat" unutulmazdır.
Antalya'da çalıştığım otelde tatil yaparken tanıştığım ve fotoğraf çektirdiğim centilmen k1 dövüşçüsü...
uçan tekmeleriyle dikkat çeken kickboxcu. (bkz: )The Flying Gentleman