bugün

zamanında necmettin erbakan'ın söylediği bir sözdür. ne yazık ki haklı çıkmıştır!
zamanında necmettin erbakan'ın söylediği bir sözdür. Gerceklesmesine her turlu caba ile engel olunacaktir.
(bkz: turban turban turban)
taş devri insanlarının hoşuna gitmiş söylemdir..ee adamın karıyı kapatmaktan başka bir niteliği yok ki napsın..ayrıca Türkiye bu cümle yüzünden 28 şubat sürecine girip bir darbe yaşamıştır,neden olmasın..
neredeyse bir asirlik laik cumhuriyet, rektorleri turbana selam durdurmayacak birilerini de yetistirmistir umariz. kadinlarinin kafalarinin disini ortmeye merakli, her universiteye mescid derdinde olanlar bunu mutlaka dusunmelidirler. cehaletin cogunlukta olmasi marifet degil, otekilestirilenlerin azinlikta olmasi ise maglubiyet degil.
zamanında cennetin anahtarını dağıtacağını vaaden zatın söylediği söz.
bilmiyorum ne kadar sallamak lazım.
T.c.de insan ayrımını körükleyen söz.
siyasal islam ya da ılımlı islam dediğimiz olguyu adeta teyit eden sözdür. bugünkü türban tartışmalarının, bugünkü ayrışmanın, kutuplaşmanın kaynağı olan sözdür. bir amacın varlığını kasteder. altında yatan, bir şeylerin empoze edileceği, bir şeylerin dayatılacağı düşüncesini anlamak zor değildir. geçmişte bu söylemi dile getirmiş bir başbakanla aynı siyasi düşünceden gelenlerin, günümüzde, özgürlük adı altında üniversiteye baş örtülülerin girmesini sağlamaya çalışmaları hiç de masum bir girişim değildir.
necmettin erbakan'ın hayati derecede önemli hatası.
(bkz: kaş yaparken goz çıkarmak)
rektör değilim ama ben de selam durmak istiyorum..

sorum şu.. rektör olmam şart mı?
turana da selam dursunlar..