bugün

sokaklarda yaşayan yurtlarda bin türlü kötü tecrübeler yaşamış çocuklara dönüp de bakmayan türk halkı annesinin elinden x marka çukulatayı mutlulukla alıp yiyen çocuklara ne de sevgiyle bakmaktadır. yaşasın çocuk sevgisi der insan.
çocukların ilgi çekici oluşu ve özellikle de çocukların ilgisini çekmesi nedeniyle artarak devam eden eylem.

reklamları pür dikkat seyreden bir çocuk nesli ortaya çıkıyor.
eskiden susam sokağı izlerken çıt çıkarmazdık ya o hesap.
turkcell reklamlari başta olmak üzere, bilimum puding, meyveli yoğurt gibi gıda reklamlarında ayyuka çıkan olay. rahatsız edici lan aslında düşününce?
yasaktır. ürün direk çocuklarla ilgili değilse, çocuk kullanmak açıkça belirtiliyor ki yasaktır. ama kim takıyor o ayrı mesele.
geleceğimizin teminatı 0-11 yaş aralığındaki bebeklerimizin, çocuklarımızın kapitalizm çarkına birer dişli olarak eklenmeleri ve onların masumiyetini kullanarak insanların sömürülmesidir.

yazılı basılı görsel işitsel bütün medyada çocuklar reklamların başrollerine iliştirimiş ve o bebelerin ben nerdeyim der gibi sevimli kurban olunası bakışları para tuzagı haline getirilmiş.

insanlığımızı mı kaybediyoruz, geleceğimizin teminatını mı bu çarka peşkeş çekiyoruz ben arasından çıkamadım.