bugün

yanlislikla tiklanildigi zaman reklama ana avrat kufur ettirir.
cosarak entry okunmaktadir. 'eehehe ne yazsam ki lan acaba' diye dusunerek gaza gelinmis, yazilacak sey akla gelmistir tam o sirada gozunuzu saniyenin 10'da birinde kirparsiniz geri actiginizda onunuzde 'safer grup' vardir. 'bi dkk yaa safer grup.. ben sozlukteydim, entry girecektim, aklima bisey gelmisti, safer gurup ne laaynn' diye bir saniyelik sersemlikten sonra safer grupun sizin yanlislikla tikladiginiz reklam olmasi gercegiyle yuz yuze gelmissinizdir. ve okuyacaginiz ya da yazacaginiz seyin sevkinin aninda yok olmasiyla kufure baslarsiniz.
entry ekleyemecek kadar sıkıntılı olduğum günlerde dahi, gecenin bir yarısı, sabahın bir evveli, öğleni, ikindisi, yatsısı... kısaca arada sırada girip sevdiğim tanıdığım bir kaç yazarın entrysini okumaya her gelişimde yaptığım eylem. entry yazamıyorum, kafam çok dağınık ve vaktim kısıtlı. ama reklamlara tıklayıp bir kaç güzel oy verip gitmek en iyisi daha fazlasını yapamadığımdan.
(bkz: sözlükteki pazarlama uzmanları)
(bkz: hayalet başlık)*
aslında unutulmaması gereken eylemdir. gelmekle iyi yapmış amacına ulaşmıştır. unutulmuştur ne zamandır üçer kere tıkladım artık bir ay sağ tarafa bakmam.*
bahsedilen reklam türleri google adsense reklamları ise reklam poliçesinde belirtilmiş olan kurallardan birinde söylenen ''kullanıcıyı teşfik etmek'' maddesi kural ihlali ve ban sebebidir.Tabiki sözlüğe destek vermek adına her kişinin günde 1 kez tıklamasının* sözlüğe faydası olacağı için desteklenmesi gerekmektedir.
kapat butonu bazen bozulan reklamlardır..*
not : tıkladığınızda karşınıza şu ibare çıkarsa telaşlanmayın, alt tarafa tekrar tıklayın :
http://img113.imageshack....hp?image=mwsnap009eq8.png
(bkz: elinizi korkak alıştırmayın)
reklamlara tıklamak yerine hemen üstünde bulunan kapata tıklanırsa reklamlar kaybolur, ancak kapat kaybolmaz, hatta bir kez daha tıklanırsa geri gelir.kapata basılınca tekrar açılması yaman çelişkidir.
giderleri gelirlerinden kat be kat fazla olan sitelerde (bkz: klon sözlükler) yapmaktan hiç çekinilmemesi gereken "yardım". neredeyse her türk sitesi hileye hurdaya karışmayıp, virüs yüklemedikten sonra bu ilgiyi ve yardımı hak ediyor.
ctrl tuşu ile basılınca yeni sekmede açılan ve insanı daha az rahatsız eden davranış.
yazarlarin uludag sozluk sayfalarinda da yapmak istedigim eylem. hem bu sayfalarin adreslerini forumlarda da yaziyorum ki insanlar da ne yazdigimi takip ederken sozluge faydali olabilsinler. boylece sozlugun tuhaf yavaslamalardan kurtulmasi mumkun olacak.
"As vinç kiralama"* gibi abuk reklamların da ne denli işe yarayıp oluşuma faydalı olabildiğinin kanıtı eylemler silsilesi. vinç bir nebze yanlış anlaşılabilir lakin, dikkatli olmakta faide vardır.
zall'ın para kazanması için yapılan eylem.