bugün

pembe kosla kızının ağzından çıkan her cümledir.
-bakınn.. lekelerden eser yok.. *
ürün satırmak için safr edilen çabadır.

bkz: kendizini yeniden keşfedin.. estetik firması lan insan düşünüyo ben kendimi yeniden nasıl keşfederim hadi düşünmeyi geçtim bizzat uyguladım. bayada tuttu.
danino.
tamamen katkısız...

(bkz: hikaye bunlar hikaye)
'hayallerinizdeki...' kelimesi ile başlayan bütün reklamlar genel olarak yalandır..
minicik alt yazılar okunduğunda anında yakalanabilecek yalanlardır.

ufak bir örnek vermek gerekirse.

"x lere 600 ytl ye sahip olabilirsiniz" ayrıca 12 taksit imkanı.

şimdi bunu gören potansiyel müşteri ki; zavallıdır kendileri. 600 ytl yi 12 taksit yaptırabileceğini düşünür.
lakin dükkana gittiğinde 600 ytl nin peşin fiyat olduğunu taksitli fiyatın, çok daha geçirgen * olduğunu görür.
deterjan markalarının kullandığı aktif kürecikli toplar.
-çamaşırlarınız şimdi daha beyaz daha parlak..**
en cok inanilani ve gercekci durani calgon reklamlaridir. zira camasir makinelerinin rezistansinin kireclenmemesi icin deterjanlarda kirec onleyici bulunmaktadir. bunun yani sira zaten calgona verilen paralarin biriktirilmesiyle, rezistansin kireclenmesi durumunda yeni bir makina alinmasi -evet hem de son model- mumkundur.
göze hitap eden en büyük yalanlardan birisi de ayran reklamlarıdır. ayran reklamlarında o kıvamı yakalayabilmek için ayran yerine beyaz boya kullanılmaktadır ve insanlar bunu gerçek sanmaktadır.
en buyuk reklam yalani "kurban olayim ayina yildizina (AKP)"
çamaşır makinasına bembeyaz havluyu katlanmış şekilde koymak. çamaşırları makinaya katlayarak koyan insan görmedim hiç.
hemen simdi arasanız yanında birde zımbırtı veriyoruz.hemen simdi arayın...
kaygısızlar dizisinde irdelenmiş olaydır...
terbiye bakkala girer,reklamında uçan sırma mısır yağlarından bir tane ister..
yağı eline alır sırıtır,yağ şişesinin uçmasını bekler ama durduğu gibi durur şişe..
terbiye bakkala ''e ama bu bozuk galiba,uçmuyo'' diye şikayetlenir bakkalda ''hanfendi o reklam hilesi'' der,terbiyede haa peki o zaman falan diye devam eder...
hacer ananın bilgisayar reklamı vardır ki aldın = hackersın
onlar halka değil fil
ben aldım inceledim son derece halka hepsi.
*** modelimizin söyledigi '*** şampunı kullanıyorum,çünkü;benim için en iyisi bu.' şeklindeki açıklamalar ya da açıklattırmalar.
(bkz: reklam yalanları)
vatan gazetesinin 39 kupona verdigi 6 dilde ceviri yapan hesap makinesi gibi bir zimbirti var elimde.reklamda gosterilenin ucte biri buyuklukte ve serce parmaginizla ancak basabiliyorsunuz tuslarina,utanmadan bir de Q klavye yapmislar ufacik alete

edit:tuslarina basinca bir de ses cikariyo ana!..
televizyonda izlenip aslı ile alakası olmayan vaatlerdir.
ortama uygun olması açısından şöylesi bir örnek verilebilir.Türk Telekom reklamlarına denk gelenler Kurt Telekom versiyonunu izlemelidirler.

http://video.google.com/v...docid=2400900647494118012
"buzdolabı alana elektirkli süpürge bedava" gibi sözlerle ilgi çeken alttada 2 punto ile yasılmış ve normal bir gözün yakalaması imkansız hızla geçen yazılarla bütünleşmiş kocamaaan bir yalan dünyasıdır
reklamların tanıtım stratejileridir.
-ışığını yansıt(o olmazsa yansıtamıyorsun yani)
-hayatın tadı(o olmazsa hayatın tadı yokmuş yani)
-diş hekimlerinin tercihi(nereden bilelim biz gerçekten dişçilerin o diş macununu kullandığını?araştıramıyoruz ya,sallayın bakalım)
(bkz: bir kilim yeter sevgilim) **
peşin fiyatına taksitle
yeni paanteeeenn.şimdi daha etkili. * *
sauna belt...
güncel Önemli Başlıklar