bugün

sözlüğün aldığı reklamdan moderatörlere koklatılmaması durumu. bir prim kadar verilmesi neden düşünülmez diye günlerdir düşünüyorum. bu moderatörler kolunun altında bilgisayarla geziyor ama onlara bir sigara parası bile verilmiyor. bu adalet mi yahu?
(bkz: o kaynaktan bizde faydalanmak istiyoruz)
(bkz: bizim başımız kel mi)
(bkz: allah rızası için)
okuduğumuz entry'lerden, kimi yazarların davranışlarından anladığımız kadarıyla; moderatör olmak için g.tünü vermeye hazır yazarlar olduktan sonra, son derece gereksiz bir feryattır. "bari bi çorba parası yeaa" diye ağlayan mod varsa, sonunda koltuğu kaptırır olsa olsa.
(bkz: babayı almak) *
(bkz: bişey kazanmıyoruz ki)
(bkz: zaten bize gelişi bu)
(bkz: tahliye dolayısıynan zararına yani) *
sosyal paylaşımın temelini oluşturan "uludağ sözlük" ün, modlarına teşvik ve takdir amacıyla destekte bulunulmasını isteyen bireyin söylediği cümle.

(bkz: hep teşekkür olmuyor)
(bkz: bu aşkın ızdırabını)

sıçarcasına edit: yahu buna da eksi mi olur lan, lebram.
(bkz: moderatörün derdi beni de gerdi)
sonuna kadar desteklenmesi gereken kampanyadır. hatta en azimli moderatör en büyük payı alsın. böylece moderatörler daha iyi çalışır, hayat bayram olur.

tabi gün gelir bir tanıdık mod olursa o zaman bize de bir sakal atar. kampanyayı desteklememin nedeni bu ama çaktırmayın.

edit=zall, eksileme arkadaşım. o parayı tek başına yedirmeyiz sana.
hakkında bu kadar entry girildiğini görünce moderatörlerin açlıktan öldüğünü düşündüğüm başlık.*
(bkz: entry başına para)
modları daha da şevklendirecek bir sistemde verileribilir bu yardım. yani mod kaç saat kaldıysa kaç bir derdim var msjı cevapladıysa kaç başlık yada entry düzelttiyse ona göre bi para verilebilir böylece modlara da bir moral olur sözlükte işlerin daha hızlı yürümesi de sağlanabilir.
buna karşılık zall'ın yazarlığın paralı olması atağına kalkacağı da kulaktan kulağa dolaşan haberler arasında.
(bkz: reklam gelirinden matadorlar da alsın)
(bkz: reklam gelirinden motorlar da alsın)
sözlükte günün her saati moderatör olsun isteğimizi gerçekleştiren moderatörlerin bu çabalarına karşılık küçük miktarlarda da olsa pay verilmesi gerekliliğidir.

tama para için yapmıyorlar ama bunca sati sözlüğe ayırmak da kolay bir iş değil. moderatör kavramı küçük forumlarda bile sorunken günlük en az 1000 kişinin girip çıktığı ve çoğu saçma sapan başlıklar açan sürekli online 100 civarı yazarın olduğu bir sözlükte moderatörler de çabalarının karşılığını almalılar.

reklam gelirleri azımsanmayacak bir gelir. sitenin ihtiyaçları giderildikten sonra bir kısım para da moderatörler arasında dağıtılsa hoş olurdu.
modlar alsın da, yazarlarda unutulmasın.. şöyle üçtü, beşti derken yol paramız çıkar..
satır aralarının iyi okunması gereken temennidir.

önce "moderatörler para alsın",
bu gerçekleştikten bir süre sonra "yazarlar da para alsın",
sonra moderatör de ne lan, zall da kimmiş, "tüm gelir yazarlar arasında paylaşılsın."

"sosyalizm komünizme, komünizm anarşizme geçiştir" hesabı. anladın sen onu *
(bkz: sözlük yazarlarından komplo teorileri) *
(bkz: bir meslek olarak profosyonel moderatörlük)
(bkz: sigortası yatırılan moderatör)
(bkz: moderatörlükten emekli olmak)
güzel düşünce ama ondan önce sözlüğe adam gibi bir server alınsın.
5 temmuz 2009 moderasyon zirvesinde moderatörlerin tavır koyacakları söylentisi dolaşıyor. moderatörlerin zall'a baskı yaparak haklarını alacakları'na garanti gözüyle bakılıyor.
bir sendikası bile olmayan moderatörlerin hakkının yazarlar tarafından korunmaya çalışıldığının göstergesi olan bir başlıktır. elbette herkes emeğinin karşılığını almalıdır. ama bu emeğin karşılığı reklam geliri midir? o da ayrı konu.
(bkz: hakedeni hakedene vermek)
(bkz: bari bi ekmek parası verseydin !)
reklam gelirinin çoğunun teknik altyapıya harcaması nedeni ile daha uzun süre gerçekleşemeyecek uygulama. fakat şöylede bir gerçek var her şey para değildir...
(bkz: benim moderatörüm işini bilir)*
alsın da, milletvekili misali onları buraya getiren, yurdum insanını unutup ezmesinler inşallah, amin.*