1. 1.
  modern ekonomi'de devletin kapitalizmi destekleme sebebi * *
  2 -1 ... indoor rain
 2. 2.
  hep daha iyiyi arzulamanın getirisidir.
  1 ... eqin
 3. 3.
  aslında minibüs ve halk otobüsü olayında rekabet yoktur, kesinlikle tekel vardır. çünkü kötü davranışa gösterilen tepki yoktur olsa azdır, sınırlıdır, cılızdır. ve artık ekmek gibi bir tüketim malı sınıfına girmişlerdir. ayrıca buradaki tüketici bir sonraki aracı beklemeyi tercih etmeyen bir tüketicidir vs vs vs.
  asıl başlığa dönelim:
  rekabet varken kalite artması insanoğlunun art niyetliliğindendir. daha iyisini yapabilecek insanoğlunun rekabet ortamı olmayan ortamda daha iyisini yapmaya çalışmaması durumudur. bu başlığı haklı çıkaran her durumun içinde art niyet vardır.
  ama destekleyen bir çok somut örnek kesinlikle vardır. şöyle demek daha güzel olur gibi sanki 'ne yazık ki; rekabet, iyi şeyler getiriyor' bir örnek de vereyim madem tekirdağ'ın altın seri rakısı.
  yeni rakı hezimetinden sonra daha hijyenik, tadı daha güzel olan rakıların üretiliyor olması...
  ... suvari
 4. 4.
  sakız bir cümledir özelleştirme bahanesi olarak irdelendiğinde kalitenin ucuza gelmesi imkansızdır. iyi tarafları da yok değildir.
  1 ... armyy
 5. 5.
  (bkz: dinamizm)
  ... ghost whisperer
 6. 6.
  (bkz: bunlar kapitalizm kokan hareketler)
  -1 ... smmnds
 7. 7.
  (bkz: nerde cokluk orda bokluk)
  1 ... maniacdepressive
 8. 8.
  (bkz: karşılıklı bağlılık ilkesi)
  1 ... dancing in the moonlight
 9. 9.
  yıkıcı rekabet boyutuna varana kadar geçerliliğini koruyan önerme. rekabet sadece fiyat üzerinden yürürse ya ürün/hizmet kalitesizleşir ya da rakipler teker teker piyasadan silinir ve son kalan firma acısını tüketiciden çıkartır.
  1 ... patlamismisir
 10. 10.
  ekmek için geçerli değildir.
  1 ... planet