1. 1.
  rejim yapmayın, hergün yediğiniz kadar yiyin ama hareketinizi artırın, spor yapın, yediğinizden daha fazla kalori yakın, sabırsız olmayın, zayıflama sürecini aylara yayın.
  3 ... siyahbeyazkizil
 2. 2.
  rejim yapma.
  4 ... freedom
 3. 3.
  3 ayda 20 kilo verdiğim icin size tavsiyede buluna bilirim hissi doğdu içimde. 96 kilodan 76 kiloya giden yolculuğumu anlatayım size. kafanıza bir şey takın canınızın sıkılmasını sağlayacak, benim o dönem sevdiceğimle sorunlarım vardı ayrıca okulumu bitirebilmek icin tek ders sınavına hazırlanmam gerekiyordu. ilk bir ay bu sorunlar istahımı kesmişti zaten, can sıkıntısını sigara gidermez bunu unutmayın ama her sıkıldığımda sigara içiyordum ve o aralar baya arttırmıştım. ilk ay sonunda istemsiz olarak 6 kilo vermistim. tek ders sınavına girmistim ve kalmıştım, tek ders için okula gitmeyeceğim düşünülürse iş bulmam gerekiyordu. okulum uzadığı için moralim daha çok bozuldu ve neredeyse günde tek öğünle -o da yaşamak için- idare ediyordum, tabii neskafe sigara iyice artmıştı ikinci ay sonunda 11 kilo daha vermiştim. görenler şaşırıyor iyi olmuş eskiden çok şişmandın demeye başlamışlardı. daha sonra canımı sıkmayı bıraktım her şey olacağına varıyordu bunu anlamıştım. sigarayı azalttım hemen, öğünlerimi düzelttim, kahvaltımı düzgün yapıyordum, öğlen ve akşam yemeklerinde az yemeye çalışıyordum, ve saat 21:30 dan sonra kesinlikle bir şey yemiyordum. üçüncü ay sonunda da 3 kilo daha vermiştim. göbekten eser kalmamıştı ve artık eskiden asla doymam dediğim yemekler fazla gelmeye başlamıştı.
  kısaca: canınızı sıkacak birşey bulun, iştahınızı kaybedin, sigara sağlığa zararlıdır bunu unutmayın ve hiç bir şeyin canınızı sıkmaya değmediğini unutmayın.
  (bkz: dumur eden iltifatlar/#2692244)
  3 ... kisiselbirileti
 4. 4.
  yemek buldun ye, dayak buldun kaç anlayışının en ufak işaretini bırakmayın zihninizde.
  ... siham i kaza
 5. 5.
  koşun ama öyle böyle değil. köpek gibi koşun ki göbek möbek kalmasın.
  1 ... chilavert
 6. 6.
  rejim yapanlara, halet-i ruhiyelerini anlamadan hariçten gazel okumaktır. zira bu tavsiyeler işe yarasaydı diet ürünlerinin pazardaki payı gün geçtikçe artmazdı...
  nacizhane 2 öneri;

  1-) balık etli bayan/erkek seven bir sevgili/eş bul.
  2-) 1.ci maddeyi gerçekleştirdiğin an kural tanıma, yemek için yaşa!

  sorun ayna ve rejim yapan arasındaysa o zaman insanın yaşam şeklini değiştirmesi gerekmektedir.
  ... nevi sahsina munhasir
 7. 7.
  zamanında 5 haftada 8 kilo vermiş biri olarak yapacağım tavsiyedir. sabah ne olursa olsun kahvaltı yapın. kepek ekmekle ve yağ-reçelsiz. çayınız şekerli olabilir. öğlen garnitürü (haşlanmış patates,havuç,bezelye vs.) yoğurtlayın birazcık da tuz ekleyin. bu hem lezzetli hemde kalorisi düşük bir öğündür. her aklınıza geldikçe su için ben yaklaşık 4-5 lt su içerdim. en en en önemlisi takın kulaklığınızı yürüyüşe çıkın, hareketli şarkılarda yürümek tempo açısından iyidir. ben kendime bir güzergah belirlemiştim 50 dakika sürüyordu, hatta daha çabuk kilo vereyim diye bikaç tur attığımda oluyordu. akşam kesinlikle hiç birşey yemeyin. çok acıkırsanız dayanamam derseniz uyuyun. * benim bazen tek kahvaltıyla idare ettiğim bile olurdu. yaptığım belki sağlıksızdı bünyemin dayanma gücünü zorladım ve herşeyde olduğu gibi yemek yemeninde kafada bittiğini öğrendim. yemiyorum dedim ve acıkmadım, gerçekten acıkmadım.zayıfladıkça hoşuma gitti ve hırs yaptım, başardım. darısı isteyenlerin başına.
  1 ... bla bla
 8. 8.
  diyetler niyetlere göredir bu bir.
  spor yapmadan yağ yakamazsın buda iki.
  ne kadar çok şeyi yasaklarsan canın o kadar ister yasaksız, kontröllü yiyeceksin buda üç.
  ... homer simpson