1. 1.
  Kafası hala eski türkiyede kalmış geri kafalı solcudur. O kadar icraatini gösterirsin bunlara ama bunlar eski modası geçmiş şeyleri papağan gibi tekrarlar dururlar.
  1 -6 ... uludag trollu
 2. 2.
  daha mustafa kemal atatürk'ün yaptıklarını yapamamış. ne yeniliğinden bahsediyoruz. havalimanı, hastaneler, üniversitler, köprüler vs. diyorsanız onları yapmak zorunda, mecburiyet. bunları yapmasına yenilik diyorlar, bu çomarları anlamakta zor. bunlar daha yenilik kavramını bilmiyorlar.
  3 ... bay efendi
 3. 3.
  kolay oy nerden çıkar oraya bakıyor. uzun vadede fayda değil kısa vadede fayda gözetiyor. bir yandan fabrikalara peşkeş çekerken öbür yandan sağlık hizmetleriyle uğraşıyor. benim 60 yaşındaki teyzem evinin yakınına sağlık ocağı yapıldığını görünce oyunu da hükümete basıyor tabii ki. bilmiyor halk, eğitim şart...
  1 ... ince bir hesabi goren adam
 4. 4.
  Yenilikleri boşverin siz. Layik bir cumhuriyeti anlamaktan yola koyulun boynu bükük develerinizden inip.
  4 ... universitemezunuaskdoktoru
 5. 5.
  ne yapti diye sorunca papağan gibi "yol yabdi köprü yabdi" cevabini alan insanlardir. Başka ne yapti diye sorar gene "yol yabdi" cevabini alir.

  - özgürlük ( her alanda medya yargi kisisel haklar vs )
  - ekonomi
  - dis politika
  - terör
  - milli birlik ve beraberlik
  - adaletli bir yönetim

  Bunlarin hangisinde iyi icraatleri var bunlari anlatin. Belediye baskanini konusmuyoruz ki sürekli yol yapti deniliyor. 80 milyonu yonetiyor 80 milyonu ilgilendiren icraatlerini anlatin.
  4 ... mel mel bakan gibson