bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. .
  "bu ne yaman çelişkidir?" etiketiyle sunulabilecek bir eylemdir, efendim.

  reina adlı eğlence merkezinin dj'i olan suat ateşdağlı, geçen günlerde bosphorus night adlı albümünü piyasaya sürdü. bu albümde yer alan on beş eser reina'da sıklıkla çalınan eserlerdendir. albümü dinlerken gözümüze bir ayrıntı takılıyor:

  DJ yalçın featuring hüseyin karadayı and funky c - ciao bella

  bizim devrimci şarkısı olarak bildiğimiz ciao bella, reina'da çalınmış ve hatta üzerine remix yapılıp tüketiciyle buluşmuş.

  işletmenin temel şartlarından birisi arz ile talep dengesini sağlamaktır. burada da görülüyor ki talep olmazsa arz olmaz.
  birileri yıllar önce devrimci kesilip, slogan atıp yıllar sonra reina'ya gidip bir tabak yemeğe yüz türk lirası veriyor. yemekten sonra da "oturmaya mı geldik?" (bu hareketlilik yıllar öncesinden gelen bir alışkanlıktan olmalı) nidalarıyla ciao bella dinleyip smirnoff (nihayetinde rus içkisi, o da devrimci sayılır.) votka yudumluyor.

  devrimci geçinen kişilerin ne olduğu o yıllarda belliydi zaten. yerli malı sigara paketinin içinde marlboro marka sigara taşırlar, çevreye biz yerli malı kullanırız görüntüsü çizerlerdi. zaman değişti; binilen mercedes, eğlenilen reina, giyilen lacoste oldu.

  bir gün reina'ya götürenim olursa bu kişilere iki çift sözüm var: "görünen şu ki artık devrimi sokaklarda yürüyerek değil, reina'da yapıyorsunuz. keşke biz de zamanında bu işe el atsaydık, pek kârlı bir işmiş bu devrimcilik."

  sonuç olarak; zamanında devrim için yürüyen, bugün serbest piyasa için mercedes'in deri koltuğunu eskitiyor.

  hava kararmadan size birkaç tümce söyledim, kusuruma bakmayın.
  zamanın etkilerini inceleyen bir başka yazıda görüşünceye dek kendinize iyi bakın...
  2 ... hunlu
 2. .
  reina nın +35 yaş müştesi kitlesinin vaz geçilmezidir bu şarkı bir de porto bello zımbırtısı ve bilimuum fransızca şarkılar, bu yaş grubuna özgü sığlık da işim içine girdiğinden çogu şarkıların sözlerinin anlamını veya alt hikayelerini bilmez zaten, -25 yaş grubuna gelirsek onların da neocom olması olasıdır
  ... max cavelara