bugün

ülkücü slogan.
güzel slogan.
kuran'ı rehber alan birinin ırkçılıkla alakası olamaz, çünkü allah katında üstünlük takva iledir,
dolayısıyla popülist bir söylemdir.
islam'ın bir ideolojiye alet edilmesinin bir yansımasıdır.
Bir gün Tüm dünya Türklerinin bir araya geleceğini anlatan ülkümüzdür. Bu bir slogan değil, kalbimizden geçen, davamızın gereğidir.
Şura 7 Diyanet işlerinin çevirisi:
"Böylece biz sana Arapça bir Kuran vahyettik ki, şehirlerin anası olan Mekkede ve çevresinde bulunanları uyarasın. Hakkında asla şüphe olmayan toplanma günüyle onları uyarasın. Bir grup cennette, bir grup ise cehennemdedir."

Turan Vikipedi Tanımı:

"Turancılık, tüm Ural-Altay kavimlerinin birliğini savunan siyasi görüş. ilk olarak Finliler, Macarlar, Estonlar ve Rusya içindeki Fin-Ugor kavimleri ile beraber Tunguzlar, Moğollar ve Türklerin bir araya getirilmesi olarak ortaya çıkmıştır."

Alakasız iki görüşü sentezleme çabasıdır yani. Rehber araplar için yazılmış bir kitap, peygamberi(!) arap olan bir din. Yapılmak istenen türk kavimlerinin birliği. Sonuç? Beynin koşarak uzaklaşması.
"rehber kur'an, hedef büyük kürdistan" sözü neden yanlışsa, bu söz de ondan dolayı yanlıştır.
Dünyanın bir savaş alanı olduğunu,ve ancak milli ülküsüne,milletine ve milli olan her şeyine bağlı olan,belirlediği ülkü için ölmekten çekinmeyen insanlarının miktarı kadar bir milletin gelişebileceğini ve var olabileceğini anlamayan beyin sahiplerinin saçma bulduğu Türk Milletinin şimdiki ülküsü!..
dünyanın globalleştiğini, milletlerin her geçen gün birbirleri ile biraz daha kaynaştığını ve ulus kavramının her geçen gün biraz daha önem kaybettiği gerçeğini görmeyen kişilerin ülküsü.
türk milletini, arap kitabesi altında birleşeceğine inanmış fantastik, beyinlerin ürünüdür. türkmüş, arapmış, falanmış beni bağlamaz ama fikri savunanların oturup, bir kez daha düşünmesi gerekir.
bunu diyenlerin şuna cevap vermesi gerekir:
bu "müslüman turan ülkesi"ndeki türk ve müslümanların dışındakilerin durumu ne olacak? Diğer dinlere ve kavimlere ait gruplar, dinini ve kültürünü, dilini -resmiyette de dahil olmak üzere- özgürce, yaşayabilecek mi?
nasıl siyonistlerin tek devlet tek din gibi düşüncesi varsa bizlerinde böyle bir düşüncesi var. Ama tabi onlar bu düşünceyi gerçekleştirmeye daha yakın. bizimkilerde sadece laf var icraat yok.
'Rehber kur'an, hedef turan'. Demek sacmaliktir.
Turan arap birligi degildi, turk birligidir. Eger. Turan'I istiyorsan once o din kisminin cikmasi gerekir.
Bugun turkler arasinda musevi, saman, hristiyan, animist, atheist olanlar mevcut. Sen rehber kur'an dersen bu soydaslarimiz sana yanasir mi saniyorsun?
illa ise biraz. Ahlaki kisim olacak diyorsaniz turk toresi yeter de artar bile.
büyük türk islam ülküsünün hedefidir. nizam-ı alem için gereklidir. bunu ancak Müslüman Türk gerçekleştirebilir. *
maalesef mhp'nin kaybetmek üzere olduğu idea'dır. akp'ye karşı daha güçlü olma adına chp'ye bir hayli yakınlaşan mhp bu ideayı yeniden yakalamalıdır. türk islam ülküsü ideası. rehber kuran hedef turan.
f tipi mode: on
rehber risale gerisi hikaye
f tipi mode: off
(bkz: cemaat evlerinde kuran olmaması)
(bkz: kızıl elma)
sırf uyak için turan'ın da kuranın da tüm içerik ve özünün anasını siken söylem.

turan ülküsü de türkçülük ülküsü de dinlerden bağımsızdır. bunun nedeni de türk boyları'nda da turan halkları'nda da islam'dan başka dinler olmasıdır. hristiyan, şaman, şinto, budist...

kuran ise zaten arap dışında ırkları reddeder.
+ kızıl elma ?
- yedik biz onu abi.
Çoğu Türk ülkesinin islamı benimsemediğini hesaba katarsak rehber Türklük hedef turan olarak değiştirilmesi daha uygundur.
turancılığa millî, siyâsi ve mânevî hareket deyip islâma saldıran tâze gürûhtan olanların küçümsedikleri slogandır. sentezci olmayanı bile sentezciliğe itiyorsunuz haberiniz yok. müslüman turâncıların dînine saygı duyun en azından. hele hele siyâset (dünyevî) ayrı din (âhiret) ayrıysa rahat bırakın dini. *

ek: şu sözlüğe bir bakın, açtığınız başlıklara... sâdece küçük bir özeleştiri bekliyorum. türk milliyetçiliğinin bu kadar düşmanı varken fırka fırka bölünmek, kendi içimizde kalp kırmak bize yaramaz. bunu idrâk edin lütfen... solcu musunuz lan siz fırka fırka düşmanlık yapıyorsunuz?
Kuran arap dışındaki ırkları reddetmez aksine eşitliği savunur

Peygamberimiz (sav) insanları ırka ve renge göre değerlendirme anlayışının basitliği üzerinde durmuş ve Veda Hutbesinde Arap kavmine hitaben şöyle söylemiştir: Soylarla övünülmez. Araplar, Arap olduklarından Acemlerden; Acemler de, Acem olduklarından Araplardan üstün sayılamazlar. Çünkü Allah Katında en yüce olanınız, ona karşı gelmekten en fazla kaçınanınız (en takvalınız)dır. Ey insanlar dikkat ediniz! Rabbiniz tektir. Arabın, Arab olmayana, Arab olmayanın Arab'a, siyahın kırmızıya, kırmızının siyaha, takvadan öte, hiçbir üstünlüğü yoktur. Şüphesiz Allah Teala Katında en üstününüz, Allah Teala'dan en çok korkanınızdır.

(Müsned-i Ahmed b. Hanbel, 5/411)

ayrıca haklı davamızın sözlerinder biridir !
kuran'ın rehberliğinden turan ı nasıl buldukları merak konusu olan söylem. bokunuzu yiyim biriniz açıklayın lan hangi sureden hangi ayetten turancılığa destek alıyonuz olm?
gerizekalıların anlamadığı söylem tabi.

kimse kuran'daki ayetlerden turanı bulmamıştır.

turan hedefinin islam ahlakıyla birleşmesinin söylemidir.
muhammed'in türkler'i aşağılamış olduğundan bihaber olan safların sloganıdır.
hz muhammed'in o kadar ırk varken neden türkleri kınadığını anlatmasını istediğim yazar tarafından sanırsam beğenilmeyen slogan.

hedef turan rehber kuran şeklinde daha anlamlı olan cümle.
turancılığın teoride farklı, pratikte ise ırkçılıkla aynı bokun laciverdi olduğunu farkedememiş dingilleri de göstermiş slogandır.
en saçma slogan.

gagavuzlar, macarlar, yakutlar falan müslüman ya zaten.
anlamsızdır, rehberi kuran olarak edinenler şart değil ama kendine kavmiyetçiliğin olmadığı bir islam devletini hedef edinir.

kavmiyetçilerin , müslümanlardan destek almak için türettikleri bir slogandır.
mhp'nin değil, ülkücülerin sloganı.
ülkücülerin ve mhp'lilerin görüşü.
bugün anlamını daha da arttırmış olan slogan. evet.
Facebookta bir grup.
sonuç hüsran.
Ülkücülerin uydurduğu slogandır. Türkçüler türk ırkı var olsun ve tanrı türk'ü korusun der.
Akülkücülerin bir numaralı sloganı. Ne zaman duysam dayanamıyorum gülüyorum aq. Rehber kuran hedef turan ne lan?

Ülkenin milliyetçiliği kimlerin elinde aq, utanç verici.
bir milliyetçi olarak pek katılmadığım söz.
şahsen ben onlarca milliyetçi dindar tanıdım ki, ataları hakkında gagavuzların vb. bildiklerinin yüzde birini bile bilmeyen.
https://www.youtube.com/w...dGZjCIs&nohtml5=False
türk'lük bir ırkçılık değildir. adem adalettir! türk ademdir!

(bkz: ya türksün ya piç)
(bkz: türkler ve diğerleri)
arabın kitabıyla türkleşmeyi amaçlamak hmm peki.
Lilian thuram diyerek gördüğüm ve artırdığım slogandır.

Nasıl milliyetçilikse, barbar ar*pların kitabını kendine rehber almış.

(bkz: kılavuzu karga olanın burnu boktan kurtulmaz)
(bkz: rehber cia hedef amerikancılık)

ortaasya türk cumhuriyetleri rusya'nın arka bahçesi konumunda. o turanı size sokuverirler mazallah.
Milletin ırk ile alakasi yoktur, Türk milleti de islam'dan ayrı düşünülemez. Ne demis ismet Özel; bu vatan için ölümü göze alan herkes türk'tür.

Gerizekali kafatasçılarin ve din düşmanı ahmaklarin bunu anlamasi pek mümkün değil tabi.
sene olmuş 2017 hala turan falan diyenler var. değişik kafalar. evet.
Hem kuran'ı hem turan'ı alamazsın. Tut ki az aşağıdaki arkadaşın dediği gibi bir türk kavmi çıktı ben hristiyanım dedi nolacak??

Turancıysan adamı türk olduğu için yanına katarsın. Dini seni ilgilendirmez. islam birliği gibi , türkçülük gününü islam ve türkçülük günü yapmak gibi şeyler turancılığa terstir.

Bunlar yapılırsa adı turancılık değil , islamcılık olur. Ve islamcılık 2017'de iş yapmaz. Bugün en taşşaklı islam ülkesi suudi arabistan, hangi islam ülkesine yardımı var , yok ? Demek ki bu işler köprüyü geçene kadar.
Şimdilerdeki kızıl elmamızdır. Sonraki ise tüm dünya.

Yayılacağız, evet. Ama rehber kuran değil, kızıl elmanın yolunu bilendir.
bak sana diyorum gece 11 de yat diye. 5 dakka geçince başlıyon saçmalamaya.

tezat durum bi kere.
Turan?

Tur-an.

An proto-iranca bir son ektir.

Türkili denilmelidir.

El şeyi ile gerdeğe girilmez.
kuran'la turan filan değil, arabistan olur. başlatmayın boş lafınıza lan!
kılavuzu karga olanın.................
O rehberle yaşayıp yönetilen halkların burnu boktan çıkmıyor ne hikmetse...