bugün

bu adama herkes kızar abi neymiş ''en olmadık yerde en saçma soruyu soruyor''muş.. bunun halkımıza ne kadar yarar getirdiğini ve bunun aslında topluma ne kadar büyük bir hizmet olduğunu bilmiyor bazı cahil insanlar. insanları elestirmek kolaydır ancak onun yapmış olduğu işi anlayıp, analizi doğru yapıp, düzgün bir bakış acısıyla doğru bir biçimde ifade etmek zordur.

yani efendim biz türk milleti olarak koyun gibi halkız.
hiçbir şey sormadan yönetilmeyi isteriz. bir şey sormak bizim kültürümüzde yoktur. bir şey sormak yalnızca ''mohüm'' adamların yapacağı şeydir.
halk soru sormaz.saçmalar rezil olur diye sorma hakkı olmaz.

oysa reha muhtar bu tabuyu yıkmıs ve bu alanda büyük bir devrim baslatmıştır. 37 yerinden bıçaklanan adama "acı var mı?" diyen, kocasını bıçaklayan kişiye "geçmiş olsun" diyebilecek kadar bizdendi.
bunu gören halk her durumda, her fırsatta, her olayda ne kadar saçma olursa olsun sorular sormaya başladı.

-burada ne olmuş?
+biri ölmüş.

işte asıl soru bundan sonra

-valla mı?

bunu başarabilmiş her alınan cevaba kuşku ile yaklasıp kesin dogru için daha fazlasını sormuştur.
ben seni anlıyorum reha muhtar. bu halk kendisine yapılan iyilikleri unutmaz.
çok güzel kalıplar kazandırmıştır.. 'acı var mı acı?' gibi orjinal bir ayar cümlesini başka hangi düşünür icat edebilirdi ki?? sırf bu yüzden takdiri hakeder reha muhtar enkralman...
(bkz: her nerde yaşıyor ve yaşatılıyorsanız)
toplumun kendiyle yüzleşmesi gibi bir kazanım sağlamıştır.
ne gibi insanları meşhur ettiğimizi görmemize vesile olmuştur. sunduğu ana haber bültenleri izlenme rekorları kırmıştır.
reha'nın türk toplumuna kattığı şeylerdir.

mesela efenim sözcüğü.
kürtçe şarkı yapacağım diyene çatal atma zihniyeti...
(bkz: uğur dündar ın türk toplumuna kazandırdıkları)
o koca göbekle boğaz yalılarında çivi gibi bir hatuna* çakılabileceğini öğretmiştir.
gülşen'le sevgili olarak, türk gençliğine ''karıyla kızla gezmek istiyorsanız, tipiniz kayıkmış, kafanız ekmekmiş, bunların hiç bir önemi yok, önemli olan paranız ve ününüzdür'' gerçeğini çok net göstermiştir.
29 kasım 2001'de show tv'de yaptığı ateş hattı programına alkollü çıkmış ve programında kendisinin sarhoş olduğunu söyleyen medyum ahsen ışıldar'a "ben şunu bilirim sayın seyirciler atatürk'e de çankaya köşkünde rakı sofrasında alkol problemini çözersin dediler, o atatürk türkiye cumhuriyetini kurdu, ne mutlu türküm diyene!!! ne mutlu türkiye cumhuriyetine!!!" deyip programı kapatmışlığını hatırlıyorum.

bu programla ilgili haber: http://arsiv.sabah.com.tr/2001/12/01/z01.html

bu da programın sonuyla kaan sezgin'in yaptığı kayıt: http://alkislarlayasiyoru...eha-muhtar-alkol-problemi

tahminen bu program, şahan gökbakar'ın dikkat şahan çıkabilir'in ilk sezonunda yaptığı ve hem sunucunun, hem de konukların sarhoş olduğu tehlike çanı skecinde tiye alınmıştır. bu da bahsettiğim skeç:

http://www.youtube.com/watch?v=gMBVoDyEth4
(bkz: gülşen)
(bkz: vay anasını sayın seyirciler)
(bkz: Acı var mı acı)

(bkz: Fular)
Fadime şahin.ali kalkancı.müslüm gündüz.
(bkz: mala bağlamak)
güncel Önemli Başlıklar