bugün

erkeklerin başının derdi olan böbrek taşının mı yoksa kızların(oyşh!) sorunu olan regl sancısının mı daha çok ağrıdığının kapışmasıdır.
Teknik olarak böbrek taşında taşın bir iç organdan yara yara geçmesi söz konusu olduğundan böbrek taşı düşürmek daha sancılıdır. Ancak bayanlarında her ay bu ağrıyı tekrar tekrar yaşamaları dengeyi sağlıyabilir. Yine de anlık ağrı şiddeti karşılaştırılacaksa (her ne kadar hayatımda hiç adet sancısı çekmesemde) böbrek taşının çok daha sancılı olduğu kanaatindeyim.
Gerekli edit: bayanlar böbrek taşını erkeklere nazaran hissetmezler bile, nedeniyse onlardaki çıkışın uzun değil direk dışarı açılmasıdır, yine de ucundan köşesinden bilirler. Anlamaları açısından (bkz: idrar yolları iltihabı)
böbrek tası düsürdüm. erkek olmakla birlikte tas 2 mm capinda falandi. kucuk olmasina ragmen cidden zor gunlerdi. hani yatayim dinleneyim olayi ne yatirir ne dinlendirir. cok guzel kivrandirir ama.
isin en guzel tarafi ise tasi dusurme anidir. bitti dedirtir.
yarismada cikmisti insanoglunun yasadigi en agrili hastalik diye bobrek tasi iste.
cok bilmis gibi olmayayim ama bobrek tasini ceken bilir.
şu an böbreğimde olan 7mm lik taşa güvenerek söylüyorum ki, regl sancısının böbrek sancısı karşısında lafı bile yapılamaz. Öyle bir ağrıdır ki, bayılmak istersiniz. Her sancı geldiğinde yaklaşık 5 serum, 3 ağrı kesici iğne ve akabinde 3 saatlik bir zaman diliminden sonra ağrı hafifler. Bayanların ayda bir kere çekmesine karşılık, ben 1 hafta boyunca her sabah 5-6 sularında o sancıyla uyanıp acile gittiğimi bilirim sevgili sözlük.

Dip not : şu an idrar yolunda bulunan 26 cm lik üreter teli de cabası.
diş ağrısının yanında regl hafif kalır.böbrekle yarışır ama diş ağrısı.edit: arkadaş niye eksiliyosun literatürdeki en büyük 3 ağrı böbrek taşı diş ve doğum.
çok ağrılı geçen regl sancılarında acı aynıdır. tek farkı böbrek sancısını apranax fort bile geçiremez.