bugün

+zerafet ne oldu karıcım?
-canım yanıyor murtaza. Regl olmuşum.

Murtaza ayağındaki alçıyı ve kolundaki serumu çıkartıp zerafet'le ilgilenir.
Doğru olan bir tespittir.

Benden 3 yaş büyük ablam var, hiç adet görürken sancılandığını görmedim amk. Adet olduğunu da anlayayım bir zahmet. Ablam tuvaletten çıkknca,tuvalete iğrenç bir koku yayılıyor.
tıpta yalan söylüyor o vakit.

(bkz: pms sendromu)

her kadın aynı sancıları çekmez ancak bir kısmı ciddi problemler yaşar. bu dönemde görülen vücutta ödem oluşumu, bel- karın- baş ağrıları, duygusal dalgalanmalar kişinin yaşam kalitesini düşürür.

bir de şunu merak ediyorum. yaşamadığınız, sadece gözlemlediğiniz bir şey hakkında nasıl bu kadar net fikir sahibi oluyorsunuz?
Mız mız sevgililerinizin numarasıdır belki ama o sancıdan kıvransakta günlük hayatımıza devam edip eziyet çekiyoruz biz her ay. biraz saygı rica edicem.
çeşitli profillerden, değişik tepkiler alabilecek önerme. şöyle ki;

meriç:

ya arkadaşlar nasıl böyle birer insan oldunuz söylesenize ya ayıptır beee!!!11

sancılı periyotlar yaşayan kız:

o acıyı bir kez yaşasanız görürdünüz böyle konuşmayı.

odun erkek:

biz de sünnet oluyoruz tantana yapıyor muyuz arkadaş yeaa. askerlikten bahsetmiyorum bile.

oltacı:
......... (bir şey yazmıyor. not alıyor)

nihat:

hepinizi seviyorum be n'olur kavga etmeyin. geriliyorum, gözlerim doluyor resmen.
Regl sancısı numaraysa dogum sancısıda aynı sekilde numaradır. Cunku regl sancısı dogum sancısının kısa süren versiyonudur.
En son gecenin bir vakti klozetin başında dakikarlarca istifra edip, banyoda yüz üstü ağlaya ağlaya uyuya kalmıştım.

Regl sancısı bünyeden bünyeye farklılık gösteriyor hatta adamın anasını sikiyor arkadaşlar lütfen Bildiğiniz konular hakkında fikir yürütün.
testislere yenilen tekme sonrası yuvarlamak kadar numaradır.
Hayatın gerçekliğinden ibaret olan bir tespittir.bu kadınların söylediklerinin %70'i yalandır zaten.

Regl sancısı saçmalığı,kadının kendini mağdur gösterme çabasından başka bir şey değildir.
bir gerçek. leş gibi koku ve kanı kapatmak için kullanılan bir numara. bu millet bunları yutmaz. bu millet uyandı artık.
Regl, kadınların yaratıcı tarafından sevilmediğinin, lanetlendiğinin ve cezalandırıldığının en büyük kanıtıdır.
Bilinen bir gerçekliktir.
Regl kadınların size çocuk verebilmesi için vücut döngüsünün bir sonucudur. Her ay rahim kendini hamilelik için hazırlar bu süreçte hamilelik olmazsa hazırlığı regl olarak dışarı atar. Kötü kokmaz(başka bir kadınsal hastalık olmadıkça). Pis bi şey b.k falan değildir. Bazısında katlanılmaz sancıya sebep olur. (Birebir yaşamış olarak tarif edeyim hani karnınzda gaz sorunu hayal edin, bunu kasıklarınızda hayal edin ama atamayacağınız şekilde kıvrandırır ya öyle bir sancı. Ayrıca 5 gündür tuvalete çıkamıyorsunuz da bi de üstüne 2 kilo börek yemişsiniz gibi bir şişlik hissediyorsunuz gibi) üşütürse ağrısı daha çok olur kişinin. Baba olunca seviniyorsunuz ama kadın regl oluyor diye laf yapıyorsunuz... Ayrıca regl ayıp değil. Günah hiç değil. Normal biyolojik bi şey. Yeter beee her gün regl düşmüyor dilinizden . Açın da kendi g.tünüzle eğlenin!.
değilmiş lan, valla değilmiş

kardeşim hep abi ağrım var diye yanıma geliyordu çok iplemiyordum. zaten özel günlerinde ya bana ya babama sarılıyor sürekli

ben kardeşimin ağrıdan mosmor olup titrediğini, kıvrandığını, arabaya kadar yürüyemeyecek halde olduğunu gördüm.

bazı kız arkadaşlarımın hiç ağrısı olmuyor bile, kardeşimin çok ağır geçiyor.
Sayin kadinlar bu gercekmi acaba. Yillardir bosa agzimiza edilmis demekki.
regl olduğumuz zaman çoğumuzun kasıklarına ağrıdan dokunulmuyor. yatsak yatamıyoruz otursak oturamıyoruz ağrıdan yürüyemiyoruz. ilgi çekmek için yapılan bir numara değil sadece reglken ilgi bekliyoruz .
erkek kısmının bilgisi lise biyoloji derslerinde okudukları ile sınırlı olduğundan, sadece bu sancıyı çekenler bu konuda yazabilir.
regl sancısı şişirilmiş bir balondur.
Yadsınamaz bir gerçekliktir.

Bu kadınlar ilgi çekmek adına her türlü ahlaksızlığa girişebilir.

Özellikle de cinsel özelliklerini kullanarak.
doğrudur. sokakta, işte zerre kendini belli etmeyen bu acı nedense bir kadınla baş başa kaldığınızda dünyanın en acı verici şeyi olur.
artık yapılan kaç numarysa sen de çek bakalım bir regl sancısı, biz sana hakketiğinden daha fazla ilgiyi gösteririz diyerek yanıtlanmalıdır.
Kelimeleri kullanmayı hiç bilmiyorsunuz lan.

Yüz yılların fizyolojik olayı regli, günümüzde ilgi orospuluğu için kullanılan bir duruma çevirmeleridir olay. Yoksa, regl sancısı vardır. Biraz Acı çektirir. Hormonal değişiklikler olur, corpus luteum atılır falan ama günümüz dişilerinin tek var olabilme sebebi, çok afedersiniz amı olduğu için tüm dikkat çekme yöntemleri de bunun organın derinliklerinden çıkıyor.

Bir ara ciddi ciddi, regl izni verilsin diye yüzlerce entry giren ekşici kadınlar vardı.. pozitif ayrım beklentisine bakar mısınız lan? Sefasını sürerken, yüzdelik primini de dağıt o zaman moron..

Çok afedersiniz ama günümüz kadınlarının bir çoğunun amı olmasa ya da allahtan bir zeval gelse o kısmına, 3 gün var olamaz şu evrende.. bazı şeylere yazık ulan.
Gelin o numarayı siz de yapın sıkıyorsa.
yolda sokakta o ağrıyı çeken kendini belli etmez çünkü 'ayıptır' belli edemeyiz.

bir kadın seni yakın görüyorsa bundan bahsedip sancılandığını söyler. çevrende bas bas bağırıp canım yanıyooğğğ diyenler var mı bilemem. acı çekene acıdır bunu algılayamaman normal.

günümüzde insan sağlığını tehdit eden onlarca unsur var ve bunlar illaki regli de etkiliyor. sağlıklı beslenemiyorsan canın yanar. bunu 50 yaşına gelince daha da çok fark edeceksin ama kadınlar o sağlıksızlığı ayda bir hissediyor. bir şey yapmıyorlar belki bunu düzeltmek amacıyla, ama hissediyorlar. ortaçağ da tıp ilerlememişti saçma sapan tedaviler söz konusuydu ama bedenine besin diye aldığın şey besindi kimyasal değildi. şimdilerde her anlamda tehdit olan sağlıksızlık bu ağrıları da tetikleyebiliyor. beslenmesi kusursuz olup ağrı çeken de oluyor burda da işin içine fizyoloji giriyor.

bir de; 5 santimlik pipinle dünyaları yöneteceğini düşünen sen için karşına sadece organıyla varolan bir kadının gelmesi ise çok normal. sancılandığında da bunu yüzüne vurması o kadın için gayet doğal.
Bir gerçek. Şüphesiz tece'deki kezbanların yaptığı bir numaradan başka bir şey değildir.
güncel Önemli Başlıklar