1. 1.
  adet görmeden 1 gün önce başlar ve adet döneminin bitmesine yakın azalır. Baş ağrısı, bulantı, halsizlik ve kramplarla birlikte görülebilir. ağrı çok şiddetliyse ve günlük yaşamı olumsuz etkiliyorsa mutlaka* uzman bir doktora başvurulmalıdır. tedavi döneminde ilk önce ağrı kesici kullanılması önerilir. buna rağmen geçmiyorsa 2. basamak olarak doğum kontrol hapı önerilir doktor tarafından. bu şekilde de yanıt alınamıyorsa daha kapsamlı bir tedavi başlatılır.
  15 -1 ... gonulcelen
 2. 2.
  bayıltabilen bir ağrıdır. özellikle adetin ilk günlerinde şiddetlidir adeta yerlerde kıvrandırır. bir çok bayanın korkulu rüyasıdır.
  buscopan ve dicloflamın iyi geldiği söylenir.
  20 -4 ... lumpiya
 3. 3.
  (bkz: yaşamayan bilemez)
  31 -1 ... karpuzkabugu
 4. 4.
  (bkz: doğum sancısı)
  11 -1 ... ozkrm
 5. 5.
  ağrı olmazsa kasıntı olmaz. o zaman durum daha vahimdir. tabi bu durum normal şartlar için geçerli.
  3 -2 ... minti
 6. 6.
  her bayanın basına gelen agrıdır, adettendir, degişmez
  54 -1 ... dopdop
 7. 7.
  kızlara has bişey olmasına rağmen bu günlerde erkeklerde çok çekiyo kardeşim. kız acının verdiği ruh haliyle adamın ağzına sıçıyo. o dönem hele sınava denk gelirse yandın olum.
  29 -2 ... totem
 8. 8.
  erkeklerin keşke ben sancı çeksem dediği durumlardır
  24 -4 ... totem
 9. 9.
  500 mg lık hapların bile artık fayda vermediği öldürün de kurtulayım bitsin bu işkence dedirten fakat bitmeyen ağrılardır.aldığım duyumlara göre evlendikten yada doğumdan sonra ciddi ölçüde azalıyomuş..
  21 -2 ... dokuzhanim
 10. 10.
  Adet sancısı

  Bazı kadınlar adet kanamaları sırasında bel ve kasıklarında ağrı hissedebilir. Sancı kasılma biçimindedir. Kanamanın ilk gününde ya da 1-2 gün öncesinde başlayabilir. Birlikte bulantı - kusma olabilir. Adet sancısını azaltmak için bel ve karın bölgesini sıcak tutmak ve beden hareketleri yapmak yararlıdır. Adet sancısı çok rahatsız ediyorsa bir doktora başvurmak gerekir.
  8 ... no promise