1. 1.
  kadınların en nefret ettiği şeyin işe yaraması halidir. gerçi borçtur ramazandan sonra kazası yapılır ama olsun mola moladır.
  1 -1 ... qb1903
 2. 2.
  yazın denıze girmeye mola verirken lanet ede ede bır hal olunan olayın işin içine oruc gırınce "oley yuppisi" durumuna dönüşmesidir.

  zaten normalde deli gibi sinirli olacak kadının o halde çikolata yemekten men edilmiş olduğunu hayal bile etmek istemiyorum. direk cinayet işler. hapse bile girmez o derece.
  3 ... myxomatosis
 3. 3.
  valla duruma göre değişen durumdur. ramazanda herkes oruçluyken siz freesinizdir, ramazan bitince de herkes baklavaları götürürken siz pasif izleyicisiniz. aslında ikisinde de azınlık olduğunuzdan gene negatif bir durumdur. hay nones dedirtir.
  2 -3 ... pinaa
 4. 4.
  regl olduğunun anlaşılmasından çekinen kızın oruç tutuyor gibi numara yapmasına sebep durum.
  5 ... simardi kilitlendi dondu kaldi
 5. 5.
  beni, kadınların periodik kanamalarının ne kadar önemli bir dini mesele haline geldiğini görüp şaşırtan durum.
  ... basri
 6. 6.
  kur'an da bu konuda açık bir hüküm olmayan davranıştır. kur'anen adet olduğu için değil hasta olunduğu için ara verilebilir. yüce allah kullarına kolaylık dilemiştir. adetli olan bayanlarda eğer isterlerse pekala oruç tutabilirler. ama hastalık kapsamında değerlendirirlerse allah kaza imkanı tanımıştır. bu kişiden kişiye değişebilir.

  --spoiler--
  ramazan ayı, insanlara yol gösteren, hidâyeti, doğruyu ve yanlışı ayırdedip açıklayan kur'an'ın indirildiği aydır. içinizden kim o aya yetişirse oruç tutsun. kim hasta olur, yahut seferde bulunursa tutamadığı günler sayısınca başka günlerde oruç tutsun. allâh sizin için kolaylık ister, güçlük istemez. şükredesiniz diye, sayıyı tamamlamanızı, size doğru yolu gösterdiğinden dolayı allâh'ı tekbir etmenizi ister.” (bakara, 185

  sana âdet görmeden soruyorlar. de ki: ‘o eziyettir.’ âdet halinde kadınlardan çekilin, temizleninceye kadar onlara yaklaşmayın. temizlendikleri zaman allâh'ın emrettiği yerden onlara varın. allâh tevbe edenleri sever, temizlenenleri sever.” (bakara, 222)

  --spoiler--

  görüldüğü gibi adetli kadına yaklaşmak günahtır kadının sağlığı için kolaylığı için. onun dışında oruç tutabilir eğer iyi hissediyorlarsa benim anladığım budur.
  ... kaptanozd
 7. 7.
  bütün bayanlardan özür diliyorum evet bozuyormuş orucu lan hayret bişey ama sizin elinizde değil ki bu. yani siz de oruçluken regl olmak istemezsiniz heralde iradenizin dışında geröekleşen bir şeyin orucunuzu bozması çok saçma.
  -2 ... malumat furus
 8. 8.
  erkek kardeşin ama ablam neden tutmuyor ki bugün,oh ne iyimiş diye serzenişine mahal vermektir.
  ... kosma yorulduysan
 9. 9.
  günahkarlıktır. Senin ne haddine lan oruç tutmamak. Gerekirse rahmini komple aldıracaksın arkadaşım. Yazdık bunları kitaplarımızda. Okuyun biraz.

  Yasal uyarı!
  Bu entry uzmanlar tarafından 10 dk. boyunca ironide bekletilmiştir.

  Lütfen evde denemeyin!
  3 -4 ... yastigimi rahat birakin