bugün

Dogum yaptim izin ver, regl oldum izin ver, dügün yaptim izin ver, basim agriyor izin ver hep ver amk. Bir kere de sen ver dersin ha hu ederler.
ofisteki o iğrenç malum kokudan kurtuluruz desteklediğim izin.
ben veriyorum idari izin. tabi ben reglim demiyorlar da hal ve tavırlarından anlıyorsun.

bir yerde okumuştum. uzun süre aynı ofiste beraber çalışan kadınların regl dönemleri aynılaşıyormuş.

bi de tıfıl bi oğlan var. zaman zaman gelip izin istiyor. ben de hiç neden sormam. biz de geçtik o yollardan. az önce izin istedi gönderdim. bir bayan arkadaş hemen kinayeli bir şekilde "nereye gitti acaba!" diye laf soktu. ben de " delikanlı adama nerede gittiği sorulmaz hehe" dedim. ters ters baktı.
Kesinlikle verilmesi gereken izin. Ölüp dirilenlerden bildiriyorum. bırak iş verimsizliğini o derece çeken bilir efenim.
Yaşamayan bilmez ama bazı kadınların bazı durumlardan dolayı o gün izinli olmaları lazım gercekten. Bir cok kadın hastalıgı var kanama miktarını arttıran, saat başı günlük 20 kisinin kullandıgı pis wcye gitmek cok zor maalesef. 1 2 gün neyse kesilir mesaisinden maasından saglığından önemli degil. Isteyen bu hakkı kullanabilmeli. Siz bilir misiniz her oturup kalktıgında arkanızı kontrol ettirmek nasıl bir his, iğrenç maalesef.
Erkeklere de mastürbasyon izni verilsin o zaman amk. Hangi malın aklına geliyor böyle dingillikler. Böyleleri yüzünden kadınlar dünyanin keyfini sürerken erkekler cefasını çekiyor.
kadinlar zaten erkeklerden kaç sene erken emekli olabiliyor bide regl izni alin amk hamilelik su bu derken calismadan emekli olursunuz sonra kadinin is hayatinda yeri diye gelip bize duyar kasarsiniz.
Erkeklerden izin almak kaydıyla olunan reglin iznidir. Abi çok saçma olmadı mı?
sonuna kadar desteklediğim izindir.

ancak kadınlardan da taahhüt alınmalıdır. evde kocasına, telefonda sevgilisine eziyet etmemeliler. bazı kadınlar, gerçekten çok zor geçiriyor ve hayatlarındaki erkekler, onlardan da zor geçiriyor.

not: buradaki hiçbir kadın arkadaşım, regl sancısından mütevellit partnerlerine hayatı zindan ediyorlar demiyorum asla. hepsine sonsuz sevgim, saygım var. peşinen özür dilerim alınan oldu ise. bela istemiyorum.
Gereksizdir. Evet regl çok ağrılı ve sancılı bir süreç hatta bazı kadınlar iğnelerle ancak iyi olabiliyorlar ama herhangi bir insan herhangi bir gün çok hasta hissedebilir, iş yapamayacak bitkinlikte ve kötü psikolojide olabilir. Bu gerekçeyle cinsiyete özel izin vermek doğru değil.

Regl ağrısı bir hapla 1 saatte insanı normale döndürür çok nadir durumlarda aşırı rahatsızlık noktasına varır ama bu da her ayın bir günü izin vermeyi meşrulaştırmaz.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.